Rekordiškai augo „Berkshire Hathaway“ pelnas ir tikėjimas Amerika

Publikuota: 2014-03-03
Atnaujinta 2015-06-01 13:01
Nuotrauka: Andrew Harrer ("Bloomberg")
„Verslo žinios“

JAV investicijų kompanijos „Berkshire Hathaway“  pelnas praėjusiais metais augo 31% ir viršijo rekordinį pelną prognozavusių analitikų lūkesčius. Metiniame laiške akcininkams kompaniją valdantis Warrenas Buffettas žadėjo daugiau stambių kompanijų įsigijimų ir deklaravo apie rekordines valdomų kompanijų investicijas į gamybą.

Praėjusiais metais „Berkshire Hathaway“ pelnas išaugo 31%, iki 19,48 mlrd. USD, veiklos pelnas - 20%, iki 15,14 mlrd. USD. Kompanija ne tik išliko prie ilgalaikių investicijų, bet ir jas didino.„Berkshire Hathaway“ padidino investicijas į, kaip patys vadina, į didįjį ketvertą – nuosavybės dalis padidinta kompanijoje  „American Express“ (nuo 13,7% iki 14,2%), „Coca-Cola“ (nuo 8,9% iki 9,1%), IBM (nuo 6% iki 6,3%) ir „Wells Fargo“ (nuo 8,7% iki 9,2%).„Ir jei jūs manote, kad dešimtosios procento dalys yra nesvarbios, įvertinkite tokią matematiką: visas keturias kompanijas kartu sudėjus, kiekvienas mūsų turimos dalies jų kompanijose padidinimas 0,1% padidina „Berkshire” metinį pelną 50 mln. USD“, – pabrėžė p. Buffettas.Investuotojas taip pat pasidžiaugė, kad po pernykščio sandorio, kai buvo įsigyta kečupo gamintoja „Heinz“, „Berkshire Hathaway“ jau valdo 8,5 kompanijos, kurios patenka į „Fortune 500“ didžiausių kompanijų sąrašą.„Tik 491,5 dar liko“,– laiške akcininkams šmaikštavo investuotojas.Jis dar kartą patikino, kad „Berkshire Hathaway“ vis dar intensyviai ieško, kur įdarbinti dideles laisvas lėšas. Praėjusių metų pabaigoje kompanija buvo sukaupusi 48,19 mlrd. USD grynųjų ir jų ekvivalentų.„Ateityje dar bus atlikta daugybė tokių sandorių. Kartu sudėjus, jie bus reikšmingi“, – laiške žadėjo p. Buffettas.Investuotojas ne žodžiais, o konkrečiais veiksmais įrodė tikėjimą JAV ekonomikos ateitimi. „Berkshire Hathaway“ priklausančios kompanijos praėjusiais metais naujoms gamykloms ir gamybinei įrangai išleido rekordinį kiekį lėšų – 11 mlrd. USD. Tai yra dvigubai daugiau, nei per praėjusius metus siekė nusidėvėjimas.„Maždaug 89% šių lėšų buvo išleistos JAV. Nors mes investavome ir užsienyje, pagrindinis galimybių klodas plyti Amerikoje“, – sakė „Berkshire Hathaway“ vadovas.Per 49 metus, kiek gyvuoja ši kontroliuojančioji investicijų bendrovė, „Berkshire Hathaway“ A klasės akcijos kaina pakilo nuo 19 USD iki 134,973 USD, arba vidutiniškai po 19,7% per metus. Kompanijos turimų visų akcijų suma siekia 117,505 mlrd. USD.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku