NATO siūlo misiją į Ukrainą

Publikuota: 2014-03-03
Atnaujinta 2015-06-01 10:56
Nuotrauka: Jock Fistick ("Bloomberg")
„Verslo žinios“

Po aštuonias valandas trukusių derybų NATO taryba pareiškė, kad Rusijos veiksmai pažeidžia tarptautinius susitarimus ir pasiūlė, kad į Ukrainą turėtų vykti tarptautinių stebėtojų misija.

„Mes kreipiamės į Rusijos Federaciją laikytis savo įsipareigojimų“, – rašoma 28 NATO šalių narių pareiškime.NATO taryba reikalauja Rusijos patraukti savo karines pajėgas iš Ukrainos, taip pat ragina abi puses nedelsiant siekti taikaus susitarimo – jei reikia, „per tarptautinių stebėtojų dislokavimą Ukrainoje“, kuriems vadovautų Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija arba Juntinių tautų Saugumo taryba.„NATO sąjungininkės ir toliau rems Ukrainos suverenumą, nepriklausomybę, teritorinį vientisumą ir Ukrainos žmonių teisę nuspręsti, kokia bus jų ateitis, be išorinio įsikišimo“, – teigiama pranešime.Aljansas taip pat pabrėžė, kad politinis procesas Ukrainoje turi būti paremtas demokratinėmis vertybėmis, pagarba žmogaus teisėms, mažumoms ir teisės viršenybe.Andersas Foghas Rasmussenas, NATO generalinis sekretorius, kalbėdamas po tarybos susitikimo, sakė, kad bus siekiama susitikti NATO-Rusijos taryboje, tačiau, nors kai kurie tarybos nariai tokį norą išreiškė, ar susitikimas įvyks, nėra aišku.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku