Jausdama Rusijos grėsmę Lenkija inicijuoja NATO procedūrą

Publikuota: 2014-03-03
Atnaujinta 2015-06-01 13:07
Nuotrauka: Michele Tantussi ("Bloomberg")
 

Lenkija paprašė NATO skubiai sušaukti Aljanso tarybą pagal 4-ąjį Vašingtono sutarties straipsnį. Jis įpareigoja sukviesti šalis konsultacijoms, kai kuriai nors narei kyla pavojus.

„Mes jaučiame potencialą grėsmę, kurią kelia Rusijos karinės pajėgos būdamos Ukrainos teritorijoje. Aš esu tikras, kad mums pavyks įtikinti kitas šalis, kad ir joms kyla grėsmė. Žinau, kad sprendimas bus padarytas greitai“, - sakė prezidentas Bronislawas Komorowskis.Ponas Komorowskis pasmerkė bandymus destabilizuoti padėtį Ukrainoje, taip pat išreiškė paramą visai šaliai, didėjant Rusijos spaudimui Kryme.Sekmadienį po aštuonias valandas trukusių derybų NATO taryba pareiškė, kad Rusijos veiksmai pažeidžia tarptautinius susitarimus ir pasiūlė, kad į Ukrainą turėtų vykti tarptautinių stebėtojų misija.„Mes kreipiamės į Rusijos Federaciją laikytis savo įsipareigojimų“, – rašoma 28 NATO šalių narių pareiškime.NATO taryba reikalauja Rusijos patraukti savo karines pajėgas iš Ukrainos, taip pat ragina abi puses nedelsiant siekti taikaus susitarimo – jei reikia, „per tarptautinių stebėtojų dislokavimą Ukrainoje“, kuriems vadovautų Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija arba Juntinių tautų Saugumo taryba.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku