Darbuotojų gerovė: kiek tai svarbu

Darbe praleidžiame didžiąją dalį savo budraus laiko, tad darbovietė neabejotinai yra itin svarbus asmeninės gerovės veiksnys. Tai, ką patiriame darbe, turi įtakos mūsų fizinei ir emocinei savijautai. Žvelgiant iš organizacijos perspektyvos, darbuotojų gerovė turi reikšmingą poveikį jų įsitraukimui, pastangoms siekti tikslų, santykiams su tiekėjais ar klientais, galiausiai geresniam organizacijos įvaizdžiui ir reputacijai.
Darbuotojų gerovė apima tris tarpusavyje susijusius aspektus: fizinį, psichologinį ir socialinį. Svarbus socialinės gerovės veiksnys yra žinojimas, kaip esi vertinamas kitų, kokie yra stiprieji ir tobulintini tavo veiklos aspektai. Tačiau tik pusė darbuotojų teigia gaunantys reguliarų grįžtamąjį ryšį. Kiek daugiau 60% tyrimo, kuriame dalyvavo per 11.000 respondentų, dalyvių sutinka, kad kolegos gerbia jų mintis ir jausmus.
Reikia priemonių
Turima pusiausvyra tarp darbo ir asmeninių įsipareigojimų tenkina 6 iš 10 darbuotojų. Viena vertus, šio balanso išlaikymas priklauso nuo paties darbuotojo gebėjimų planuoti savo veiklą ir valdyti laiką, tačiau organizacijos taip pat turi priemonių, kaip padėti darbuotojams pasiūlyti lankstesnį darbo grafiką ar darbo iš namų galimybę, pagalbą vaikų ar pasiligojusių šeimos narių priežiūrai ir pan.Psichologinę gerovę darbe atspindinčių veiksnių vertinimai taip pat rodo, kad yra daug rezervų jai stiprinti. Pavyzdžiui, mažiau nei pusė iš tyrime dalyvavusių darbuotojų mano, kad jų organizacijos yra atviros ir priima individualius darbuotojų skirtumus. Į akis ypač krinta tai, kad vos 56 darbuotojai iš 10 darbe patiria pasitenkinimo pasiekimais jausmą ir jiems patinka dirbti savo kasdienį darbą, o tai yra tie dalykai, kurie yra baziniai pasitenkinimui darbu ir įsitraukimui į atliekamą veiklą.
Venkime diskomforto
Tik kiek daugiau nei pusė (54%) darbuotojų tikrai sutinka, kad jų asmeninės vertybės dera su organizacijos vertybėmis (2 iš 10 su tuo nesutinka), toks nesuderinamumas paprastai kelia vidinio diskomforto jausmą, gali mažinti tiek pasitenkinimą darbu, tiek pačiu savimi.Santykinai geras rezultatas gautas vertinant darbuotojų gebėjimą susitvarkyti su darbe patiriamu stresu 67% teigiamų vertinimų. Kita vertus, ketvirtadalis respondentų Lietuvoje nurodo pakankamai dažnai nerimaujantys dėl grėsmės prarasti darbą.
Darbuotojų gerovės užtikrinimas. Nuo ko pradėti?
1. Matuokite darbuotojų įsitraukimą ir gerovę, įvertinkite, kaip organizacijos kultūra ir veikiančios sistemos juos palaiko ar silpnina, ir imkitės kryptingų veiksmų situacijai gerinti.
2. Skirkite dėmesio efektyviam vadovavimui ir įtraukiančiai lyderystei. Kalbant apie darbuotojų gerovę, svarbus yra ne tinkamas vadovų kalbėjimas, bet elgesys ir sprendimų priėmimas, kuris aiškiai parodo, kad vertingiausias organizacijos turtas yra žmonės.
3. Apsvarstykite vertės pasiūlymą darbuotojams ko tikitės iš darbuotojų ir ką jiems siūlote mainais. Šiuo atveju kalbama ne tik apie finansinį atlygį, bet ir įvairias darbuotojų nepiniginio skatinimo programas, asmeninio tobulėjimo galimybes ir pan.
ŠALTINIS: OVC CONSULTING
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Vadyba
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti