Milijoną Lietuvoje galima uždirbti ir per mėnesį

Publikuota: 2014-03-28
Atnaujinta 2015-06-01 12:55
svg svg
Nuotrauka: Juditos Grigelytės ("Verslo žinios")
 

Bent vieną mėnesį pernai didžiausias Lietuvoje vienam asmeniui vieno darbdavio mokėtas atlyginimas viršijo 1,2 mln. Lt. Iš viso milijoną per metus įmonėje uždirbusių darbuotojų 2013 m. buvo 22.

Tokius duomenis VŽ pateikė Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), didžiausius atlyginimus gavusių asmenų pavardžių bei jų darbo vietų tradiciškai neskelbianti.Atskleidžiama tik tiek, kad daugiausiai uždirbęs asmuo atlyginimą gavo iš vienos uždarosios akcinės bendrovės (UAB).Antras pagal dydį atlyginimas pernai buvo išmokėtas užsienio įmonės darbuotojui ir siekė 1,19 mln. Lt (neatskaičius mokesčių).Tarp didžiausius atlyginimus išmokėjusių 2013 m. bendrovių yra du kartus minima akcinė bendrovė, bet ar tai ta pati įmonė, VMI neatskleidžia.Pagal pajamas didžiausių Akcinių bendrovių sąraše pirmauja „ORLEN Lietuva“, „Achema“, „Lietuvos dujos“, tačiau užuominos, ar sąraše yra viena iš šių įmonių, VMI taip pat neteikia.

Savininkų atlyginimai didžiausi

Pasaulinio darbuotojų paieškos tinklo  „Manpower“ atstovė Lietuvoje sako, kad minėtas 1,2 mln. Lt.  atlyginimas Lietuvoje prilygsta didžiausių pasaulyje kompanijų aukščiausio lygio vadovų atlyginimams. Pasak jos, pasaulyje didžiausiais atlyginimais konkuruoja  finansų ir investicijų, naujųjų technologijų ar energetikos kompanijos.Didesni nei vidutiniai atlyginimai yra išmokami įmonės savininkams ir akcininkams (per dividendus ir pan.), o ne samdomiems vadovams. Aukščiausio lygio vadovų premijų dydis dažniausiai priklauso nuo įmonės uždirbto pelno.

Didžiausia nuolatinė alga – 8,5 karto mažesnė

Didžiausias vieno asmens visus metus uždirbtas mėnesio atlyginimas Lietuvoje pernai buvo 46% mažesnis nei užpernai ir sudarė 140.636 Lt (2012 – 258.513 Lt). Jį uždirbęs asmuo atlyginimą gavo iš uždarosios akcinės bendrovės (UAB).Tarp didžiausias mėnesio algas mokėjusių įmonių nėra užsienio kapitalo bendrovių.„Manpower“ Lietuvoje praktikoje didžiausias siūlomas mėnesinis atlyginimas buvo nuo 10.000 iki 15.000 Lt atskaičius mokesčius. Tai buvo tarptautinių įmonių Lietuvos padalinio vadovo, Baltijos šalių regiono koordinatoriaus, IT architekto darbui su užsienio projektais, gamybos vadovo pozicijos. Beveik visos užklausos buvo gautos iš užsienio kapitalo įmonių, dažniausiai JAV arba Skandinavijos šalių.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Užsienio kapitalo įmonėse vidutiniai atlyginimai didesni

Didžiausia vidutinė vieno darbuotojo alga pernai, pagal VMI duomenis, buvo užsienio kapitalo įmonėje ir siekė 44.767 Lt. Palygintu su praėjusiais metais, kartelė nusileido  1,2% žemyn.„Vykdant bendrus projektus su Baltijos šalių „Manpower“ kolegomis, pastebiu, kad lūkesčiai ir siūlomi atlyginimai, viršijantys vidurkį, yra mažiausi Lietuvoje. Niekam ne paslaptis, kad algos skandinaviškose įmonėse yra daug aukštesnės, tad ir jų padaliniuose mūsų šalyse jos yra didesnės“, – sako Božena Petikonis-Šabanienė, bendrovės direktorė.„CV.lt" – duomenys dar kuklesniKarjeros portalo „CV.lt" duomenų bazėje užsiregistravusių įvairių profesijų atstovų 2013 m. pageidaujamo atlyginimo vidurkis 2013 m. siekė vidutiniškai 2.300 Lt į rankas. Didžiausių atlyginimų darbo rinkoje pernai pageidavo aukščiausio lygio vadovai, finansininkai ir informacinių technologijų (IT) specialistai. Vadovai praėjusiais metais norėjo uždirbti vidutiniškai 4.310 Lt į rankas, arba 14% daugiau nei 2012 m. IT padalinių vadovai už savo darbą 2013 m. pageidavo gauti vidutiniškai 4.170 Lt į rankas, arba 19% daugiau nei 2012 m., programuotojai – 3.430 Lt į rankas (6% daugiau), IT sistemų analitikai – 3.350 Lt į rankas (7% daugiau).Į didžiausių atlyginimų pageidaujančiųjų sąrašą pernai pateko ir vyr. ekspertai, tarp kurių nemažą dalį sudaro valstybės tarnautojai. Pastarieji pernai pageidavo uždirbti vidutiniškai 3.890 Lt į rankas, arba 16% daugiau nei užpernai. Šiame sąraše ir prekės ženklo vadovai bei projektų vadovai, kurių atlyginimų lūkesčiai kilo po 7%, atitinkamai iki 3.450 Lt ir 3.390 Lt.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku