Lėšų plėtrai pirmiausia ieškotų savo sąskaitose

Publikuota: 2014-03-27
Atnaujinta 2015-06-01 13:15
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo
„Verslo žinios“

Daugiau nei trečdalis Lietuvoje veikiančių bendrovių vadovų mano, kad jų valdomoms įmonėms yra reikalingas išorinis finansavimas, bet vyrauja nuomonė, kad jį gauti nėra lengva. Svarbiausiu finansavimo šaltiniu laikomos įmonės nuosavos lėšos, tik paskiau svarstomos galimybės gauti paskolų ar pritraukti lėšų iš rizikos kapitalo fondų.

Tokias tendencijas atskleidžia Lietuvos rizikos ir privataus kapitalo asociacijos vykdytas tyrimas, kurio metu šiemet kovo 10–19 d. buvo apklausta 100 Lietuvoje veikiančių įmonių aukščiausio lygio vadovų.Apklausa rodo, kad verslo plėtros perspektyvas Lietuvoje veikiančių bendrovių vadovai vertina gana optimistiškai. Dauguma – 78% – apklaustų įmonių vadovų šiemet tikisi padidinti pardavimus, o 7% įmonių tvirtina, kad pardavimai augs net 15%.40% apklausoje dalyvavusių bendrovių vadovų teigia, kad jų įmonei šiuo metu yra reikalingas papildomas finansavimas, ir pažymi, kad papildomos lėšos labiausiai reikalingos įrangos įsigijimui, pastatų ir patalpų remontui, žaliavų, prekių pirkimui.Tik 16% apklaustų įmonių vadovų teigė, jog jiems teko susidurti su rizikos kapitalo fondais. Tiesa, įmonių, susipažinusių su rizikos kapitalo fondais, skaičius, palyginti su 2013 m. daryta vadovų apklausa, išaugo dvigubai (nuo 8%).„Svarbiausiu finansavimo šaltiniu įmonių vadovai laiko nuosavas įmonės lėšas, taip pat gana dažnai yra linkę svarstyti galimybes gauti banko paskolą, ES ar valstybės paramą, subsidijas bei finansavimą pagal specialias programas, – teigia Inga Miliauskienė, Lietuvos rizikos ir privataus kapitalo asociacijos direktorė. – Rizikos kapitalo fondus kaip finansavimo šaltinį vadovai rinktųsi, jei jiems prireiktų patyrusio partnerio, turinčio reikalingų verslo ryšių ir patirties“.

Plačiau skaitykite šiandien dienraštyje "Verslo žinios" arba rubrikoje "Premium".

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku