Kaune numatoma depolitizuoti savivaldybės įmonių valdybas

Publikuota: 2014-03-27
Atnaujinta 2015-06-01 11:29
„Verslo žinios“

Ketvirtadienį vykusiame Kauno verslo tarybos posėdyje pasiektas lūžis, siekiant depolitizuoti savivaldybės valdomų įmonių valdybas.

Vadovaujantis ketvirtadienį priimtu Kauno verslo tarybos pasiūlymu, Kauno m. savivaldybės administracijos vadovas įpareigotas iki birželio patvirtinti naują įmonių valdybų sudarymo aprašą.Pagal naują aprašą turės būti patvirtintos naujos 15 Kauno savivaldybei priklausančių įmonių valdybos (dvejose šiuo metu jau nėra politikų). Įmonių valdybos turės būti tvirtinamos, vadovaujantis profesionalumo, kompetencijos principais.VŽ rašė, jog UAB „Kauno vandenų“ valdyba neseniai jau buvo depolitizuota, kai kilo skandalas dėl įmonės vadovų įsipainiojimo į korupcijos skandalą. Taip pat politikų neliko ir AB „Kauno energijos“ valdyboje.Įmonių valdybų depolitizavimo klausimą pristatęs Linas Skardžiukas, UAB „Kautros“ generalinis direktorius, teigia, jog Verslo tarybos sprendimas nereiškia, jog į įmonių valdybas ateis privatus verslas. „Tai buvo ir liks savivaldybės įmonės, privatus verslas jų neuzurpuos. Savivaldybės skyriuose dirba daug kompetetingų darbuotojų, kurie galėtų sudaryti valdybas“, - sako p. Skardžiukas.Depolitizavimui priešinasi Kauno m. tarybos frakcijos – Jaunalietuvių ir „Tvarkos ir teisingumo“. Pastarosios frakcijos seniūnė advokatė Aušra Ručienė kaip sėkmingą savivaldybės įmonių veiklos pavyzdį pateikia tai, jog šios įmonės nebankrutuoja, o privatus verslas bankrutuoja. „Savivaldybės įmonės nebankrutuoja ir veikia“, - pažymi p. Ručienė.Politikei atsakymą pateikia Rimantas Mikaitis, Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovas: „Tai todėl savivaldybės įmonės ir nebankrutuoja, nes kai kurios jų dirba nuostolingai, tada ateina į tarybą ir pristato tarifų didinimo projektus, tai gula ant mokesčių mokėtojų pečių. O juk įmonės turi generuoti pelną, mažinti tarifus“.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku