Kallasas nesutarimais dėl „Rail Baltica“ nesistebi, bet nepraranda optimizmo

Publikuota: 2014-03-27
Atnaujinta 2015-06-01 13:16
Siimas Kallasas, Europos Komisijos viceprezidentas ir Europos transporto komisaras.
Siimas Kallasas, Europos Komisijos viceprezidentas ir Europos transporto komisaras. Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
 

Siimas Kallasas, Europos Komisijos vicepirmininkas, transporto komisaras, mano, kad Lietuva gerokai anksčiau turėjo kalbėti apie Vilniaus integravimą į "Rail Baltica" trasos maršrutą, tačiau neatmeta galimybės, kad pakeitimams būtų pritarta.

Lietuvai išreiškus norą integruoti sostinę Vilnių, šalių derybos dėl "Rail Baltica 2" stringa, tačiau p. Kallasas padėties nedramatizuoja."Nieko blogo nevyksta, - projekto eigą šiandien Transporto verslo atstovų susitikime Briuselyje "Verslo žinioms" įvertino p. Kallasas. - Tai - debatai, kurie nuolat vyksta įgyvendinant projektą, kuris vystomas keliose valstybėse, pavyzdžiui, tarp Ispanijos ir Prancūzijos. Tai - normalu."Vis tik apie derybų detales jis kalbėti nenorėjo, nes jose nedalyvauja."Šiame etape nesu derybų dalis, - sakė p. Kallasas. – Bet mes sukūrėme galimybes, numatėme lėšų, dabar prašome pateikti paraiškas. Manau, kad tai sprendimų priėmėjų darbas surasti sprendimus."Vis tik jis įsitikinęs, kad šalys supranta projekto svarbą ir tai išnaudos."Visiems aišku, kad tai unikali galimybė, kurią praleidus daugiau niekada nepasinaudosi", - akcentavo  p. Kallasas.Pasak jo, Vilniaus integravimas legitimus ir pateisinamas, tačiau jis stebėjosi, kad dėl to Lietuvoje nebuvo apsispręsta gerokai anksčiau."(Trasa – VŽ) Galėjo būti nuo Rygos iki Vilniaus ir toliau - iki Lenkijos, bet buvo padaryta per Kauną", - kalbėjo komisaras.Pasiteiravus, ar šiame etape įmanoma integruoti Vilnių, p. Kallasas tokios galimybės neatmetė."Kažkas visuomet įmanoma, nežinau, bet žiūriu optimistiškai. Dabar trys Baltijos šalys turi surasti kažkokį sprendimą, kreiptis į Europos Komisiją ir mes pažiūrėsime, ką galime padaryti", - sako p. Kalasas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku