Grybauskaitė: VMI neakylumas milijoniniams pelnams iždą suplonino 0,5 mlrd. Lt

Publikuota: 2014-03-27
Atnaujinta 2015-06-01 13:07
Nuotrauka: Herkaus Milaševičiaus („Verslo žinios“)
 

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį pabrėžė, jog kova su korupcija vyksta be jokių išlygų. Pasak jos, už korupcinius nusikaltimus vien pernai teismai skyrė beveik milijoną litų baudų. Tuo metu Valstybinė mokesčių inspekcija pabrėžia, kad pernai į valstybės biudžetą surinko beveik 190 mln. Lt daugiau, nei buvo suplanuota.

„Sugriežtinus konkurencinius įstatymus sumažėjo galimybių monopolijų piktnaudžiavimui, užkirstas kelias nesąžiningai veiklai. Konkurencijos taryba pastaraisiais metais skyrė baudų už 80 mln. Lt – 2 kartus daugiau nei per visą savo gyvavimo laikotarpį – ir apsaugojo vartotojus nuo 186 mln. Lt litų nuostolių“, - sakė prezidentė.Jos teigimu, daugiau pinigų žmonių gerovei atsirado skaidrėjant viešiesiems pirkimams.„Viešumas šioje srityje, kur sukasi 14 mlrd. Lt, sumažino piktnaudžiavimų dvigubai. Tačiau savivaldybėse dar daug neskaidrių pirkimų, ypač biokuro ir atliekų tvarkymo srityse.Jeigu ir Valstybinė mokesčių inspekcija būtų akyla ne tik smulkiajam verslui, bet ir milijoniniams pelnams, turėtume dar bent puse milijardo pilnesnį valstybės iždą“, - įsitikinusi prezidentė.

VMI kalbos nekomentuoja

Valstybinė mokesčių inspekcija nekomentuoja prezidentės kalbos, tačiau pažymi, kad praėjusiais metais į valstybės biudžetą surinko beveik 190 mln. Lt daugiau, nei buvo suplanuota. VMI paaiškina, kad visada atsižvelgia į kitų Lietuvos institucijų pateiktą informaciją apie galimus mokesčių pažeidimus, pateiktas įžvalgas, analizes, nustatytas rizikas ir naudoja visą arsenalą priemonių joms mažinti.

„Visos mokesčių nesumokėjimo rizikos vertinamos kompleksiškai, tačiau, siekiant skirti deramą dėmesį didžiosioms verslo kompanijoms bei patiems turtingiausiems šalies gyventojams, šios mokėtojų grupės išskiriamos, o joms nuolat parenkamos ir taikomos efektyviausios mokestinių prievolių užtikrinimo priemonės“, - rašoma VMI atsiųstame komentare VŽ.
2013 m. VMI nustatė 270 mln. Lt nesumokėtų mokesčių, iš kurių 60% teko dideliems mokesčių mokėtojams.„Atsižvelgiant į mokesčių mokėtojų skaičiaus proporcijas, dideli mokesčių mokėtojai sulaukia 10 kartų didesnio VMI dėmesio, nei smulkus verslas“, - pabrėžia inspekcija.Pakilome pagal korupcijos suvokimo indeksą
Ponia Grybauskaitė taip pat savo kalboje priminė, kad Lietuvos veiksmai kovoje su korupcija leido jau pagal korupcijos suvokimo indeksą pakilti į 43 vietą tarp 177 valstybių.„Nuosekli Lietuvos kova su stambiąja korupcija labai gerai įvertinta ir Europos Komisijos ataskaitoje. Tačiau vis dar esame paskutinėje vietoje pagal gyventojų smulkiąją korupcinę praktiką, kuri labiausiai įsigalėjusi sveikatos priežiūros įstaigose, savivaldybėse, policijoje.Korupciniai įpročiai neleidžia skaidriai organizuoti darbo ir racionaliai panaudoti turimų lėšų“, - teigė prezidentė.Pasak jos, vien sveikatos apsaugai kasmet skiriame 5 mlrd. Lt. Dar 2 milijardus žmonės prisimoka patys.Esame apsirūpinę brangiais ir moderniais medicinos prietaisais.Tačiau kokybiška sveikatos priežiūra daugumai žmonių vis dar prieinama tik už papildomą mokestį“, - sakė p. Grybauskaitė.Tyrimai rodo, kad net 79% šalies žmonių mano, kad kyšis padeda spręsti problemas.„Kol neišmokome gimti be kyšio, įsidarbinti be kyšio, statyti be kyšio, pasenti be kyšio – esame pažeidžiami, nes paperkami.Tik tuomet, kai nė vieno iš mūsų nesaistys korupciniai ryšiai, niekas negalės pirkti ar parduoti Lietuvos“, - užtikrintai sakė prezidentė.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku