Naujas farmacijos centras su įmonėmis yra pasirašęs milijonines sutartis

Publikuota: 2014-03-25
Atnaujinta 2015-06-01 13:12
svg svg
 

Kaune antradienį atidarytas 53 mln. Lt kainavęs „Santakos“ slėnio Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centras jau turi pasirašęs pirmąsias sutartis su verslo įmonėmis dėl tyrimų atlikimo. Apie tai informuoja Remigijus Žaliūnas, centrą valdančio Lietuvos sveikatos mokslų universiteto rektorius.

„Jau yra pasirašytos sutartys su įmonėmis, vertinamos ne šimtais, o milijonais litų, - patvirtina p. Žaliūnas. – Norime pabrėžti, kad verslui šis centras yra labai naudingas. Tai atviros prieigos centras, atviros laboratorijos verslui ir mokslui kurti bendrus projektus, užsakyti tyrimus, konkuruoti tarptautinėje erdvėje su kitomis farmacijos įmonėmis“.Rektorius nedetalizavo, su kokiomis įmonėmis jau yra pasirašytos sutartys dėl užsakymų tyrimams atlikti. Pasak p. Žaliūno, šalies farmacininkams naujas centras yra lengvai prieinamas ir gali pasitarnauti naujų vaistų kūrime.Dainius Pavalkis, švietimo ir mokslo ministras, teigia, jog idėjų komercializavimo galima pasimokyti iš užsienio kolegų. "Čikagos medicinos mokslų universitetas iš vieno vaisto patento jau gavo1 mlrd. USD pajamų", - pateikia pavyzdį ministras.Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, jog valstybės investicijos, nukreiptos į mokslo ir verslo atviros prieigos centrus, kurių Lietuvoje yra 5, duoda pačią didžiausią kapitalo grąžą. Lietuvoje įkurti arba kuriami 5 mokslo ir verslo slėniai: 2 Kaune, 2 Vilniuje ir 1 Klaipėdoje.„2007-2013 m. finansinėje perspektyvoje daugiausia lėšų investuota į infrastruktūrą, o 2014-2020 m. perspektyvoje dėmesys bus nukreiptas nebe į pastatus, o į technologijas, inovacijas, laboratorijų steigimą“, - komentuoja p. Butkevičius.

Veiklą centre pradėjo 10 padalinių

Kaune atidarytame Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centre Lietuvos ir užsienio mokslininkų grupės vykdys fundamentaliuosius ir taikomuosius tyrimus, verslo ir viešojo sektoriaus užsakymus.Šešių aukštų laboratorijų ir auditorijų komplekse esantys padaliniai veikia atviros prieigos principu – sudarius sutartis galima pasinaudoti modernia ir naujausius reikalavimus atitinkančia laboratorijų įranga mokslo, verslo, viešojo sektoriaus, studijų reikmėms.Centre jau įsikūrė 10 padalinių: fitofarmacijos, farmakognozijos, farmacinių technologijų, vaistų technologijos ir socialinės farmacijos, klinikinės farmacijos, vaistų chemijos, analizinės ir toksikologinės chemijos, vaistinių medžiagų ikiklinikinių tyrimų, vaistų taikinių histopatologijos, patologinių procesų farmakologinės reguliacijos ir vaistų metabolizmo.Naujame centre dirbantys mokslininkai jau atlieka ikiklinikinius vaistų, Alzheimerio ligos, kaulų kremzlių ir kitus tyrimus, kurių rezultatai gali būti plačiai taikomi klinikinėje praktikoje ir komercializuojami.Naują 11.000 kv. m plotą užimantį centrą prie Kauno klinikų pastatė UAB „Mitnija“ pagal architekčių Gražinos Janulytės-Bernotienės ir Guodos Zykuvienės projektą. Pastato statybos kainavo 29,5 mln. Lt, mokslinė įranga – 14,7 mln. Lt, baldai – 7 mln. Lt, kitos paslaugos ir išlaidos sudarė 1,8 mln. Lt. Naujasis projektas pradėtas vystyti daugiau nei prieš dešimtmetį.„Santakos“ slėnio dalyviai - tai 3 Kauno mokslo ir studijų institucijos (Kauno technologijos universitetas, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Lietuvos energetikos institutas), savo bazėse kuriančios mokslo ir studijų centrus.Kaune kaip „Santakos“ slėnio projekto dalis vystomas ir dar vieno stambaus 141 mln. Lt kainuojančio mokslo centro projektas, kuris taip pat artėja prie finišo tiesiosios – tai Nacionalinis mokslo ir verslo centras. Šio centro atidarymas numatytas rugsėjį.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku