VRK svarstys, ar leisti rinkti parašus referendumui dėl lito išsaugojimo

Publikuota: 2014-03-24
Atnaujinta 2015-06-01 13:18
„Verslo žinios“

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) balandžio pradžioje spręs, ar išduoti parašų rinkimo lapus referendumo dėl lito išsaugojimo iniciatoriams.

„Mes ne prieš eurą. Mes tik sakome, kad kol kas nesam ekonomiškai ir socialiai pasirengę euro įvedimui, tuo pačiu – ir lito atsisakymui. Be to, manome, kad žmonės turi apsispręsti tokiu svarbiu klausimus kaip nacionalinės valiutos atsisakymas“, – žurnalistams sakė vienas referendumo iniciatorių, Nepriklausomybės akto signataras Romualdas Ozolas.Pirmadienį referendumo iniciatyvinė grupė pateikė Zenonui Vaigauskui, VRK pirmininkui, savo siūlomą referendumo formuluotę. Anot p. Vaigausko, dabar teisininkai turės išnagrinėti tokios formuluotės konstitucingumą.Neatmetama, kad teisės ekspertų išvada gali būti neigiama, mat Lietuva dar 2003 m. pasirašytoje ir referendumu patvirtintoje Stojimo į Europos Sąjungą sutartyje įsipareigojo įsivesti eurą, kai tik atitiks visus keliamus kriterijus. Stojimo sutartis paminėta Lietuvos Konstituciniame akte dėl narystės ES, kuris yra Konstitucijos dalis. Neseniai Konstitucinis Teismas paskelbė, kad negalima priiminėti tokių Konstitucijos pataisų, kurios prieštarautų kitoms konstitucinėms nuostatoms, tarp jų – ir dėl įsipareigojimų ES.VRK pirmininkas pranešė, kad jo vadovaujama komisija balandžio 7 d. posėdyje turėtų spręsti dėl piliečių parašų rinkimo lapų išdavimo. Jeigu atsakymas būtų teigiamas, per tris mėnesius, tai yra iki liepos vidurio turėtų būti surinkta ne mažiau kaip 300.000 tokį referendumą remiančių piliečių parašų.Jeigu parašai būtų surinkti, rudenį gali būti skelbiamas referendumas dėl lito išsaugojimo.Tikimasi, kad šiemet vasarą ES institucijos konstatuos, jog Lietuva atitinka kriterijus ir leis įsivesti eurą 2015 m.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku