Vėl gaivinamas Nacionalinio stadiono projektas

Publikuota: 2014-03-24
Atnaujinta 2015-06-09 17:09
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Vyriausybė nusprendė, kad Nacionalinio stadiono statyba būtų vykdoma viešojo ir privataus sektorių partnerystės būdu, o projekto vykdytoja taps Vilniaus savivaldybė.

Be to, kreiptasi į Europos Komisiją, kad ši iš 2014-2020 m. Europos Sąjungos finansinės perspektyvos skirtų lėšų įšaldytam Lietuvos Nacionalinio stadiono projekto atgaivinimui.Pirmadienį Vyriausybės pasitarime svarstyta, pasak pranešimo spaudai, „kokiu būdu įgyvendinti Nacionalinio daugiafunkcio sveikatinimo, švietimo ir užimtumo komplekso projektą Vilniuje“. Nacionalinis daugiafunkcis kompleksas yra oficialus Nacionalinio stadiono pavadinimas.Ministrai pritarė tam, kad komplekso projektas būtų įgyvendinamas viešojo ir privataus sektorių partnerystės būdu apimant visus projekto etapus, o projekto vykdytoja būtų Vilniaus miesto savivaldybės administracija.Centrinei projektų  valdymo agentūrai pavesta kartu su sostinės savivaldybe parengti Nacionalinio stadiono projekto investicinį projektą. Tai turi būti padaryta per šiuos metus.Pasak Vyriausybės pranešimo, bus sudaryta koordinacinė darbo grupė komplekso projekto įgyvendinimui koordinuoti, jai turėtų vadovauti Vilniaus miesto meras.Numatoma projekto vertė – apie 270 mln. Lt, jam pritarti turi Europos Komisija, kad būtų galima pasinaudoti 2014–2020 m. ES struktūrinių fondų lėšomis. Tikimasi, kad Europa padengs apie 70-80% visų su projektu susijusių išlaidų. Likusius pinigus numatoma skirti iš savivaldybės ir valstybės biudžetų, taip pat pritraukiant privačius investuotojus.Beveik prieš dvi dešimtis metų pradėtos Nacionalinio stadiono ant Šeškinės kalvų Vilniuje statybos buvo ilgam įšaldytos dėl lėšų trūkumo ir dėl teisinių nesklandumų įgyvendinant projektą.Dabartinė Vyriausybė prieš metus paskelbė, kad pasistengs atnaujinti stadiono statybas ir jas baigti iki 2016 m.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku