Iš bankinės paslapties teliko riestainio skylė

Šiandien ES Taryba priėmė Indėlių direktyvos pataisas, kurios įgalins valstybes nares efektyviau keistis informacija apie kitų ES valstybių narių bankuose jų rezidentų laikomus indėlius. Ir tokiu būdu suteiks galių efektyviau kovoti su mokestinio sukčiavimo ir mokesčių vengimo atvejais.
Algirdas Šemeta, už mokesčius, muitus, auditą ir kovą su sukčiavimu atsakingas Europos Komisijos narys, sakė, kad direktyva, kurią praėjusią savaitę patvirtino ES lyderiai, bus sustiprintas mokesčių skaidrumą užtikrinančių priemonių arsenalas. Ir taip neliks skylių, kuriomis iki šiol naudojosi siekiantys išvengti mokesčių.Direktyva, kurios nuostatas valstybės narės turi perkelti į nacionalinę teisę iki 2016 m., įpareigoja jas automatiškai keistis informacija apie gaunamas palūkanas. Numatoma, kad gautos pajamos būtų apmokestinamos pagal rezidento šalyje galiojančius įstatymus.Nuo 2005 m. galiojanti direktyva numato, kad informacija bus keičiamasi ne tik apie indėlių palūkanas, bet ir pajamas, gaunamas iš gyvybės draudimo sutarčių, o taip pat investiciniuose fonduose turimų lėšų.Po metų metus trukusio priešinimosi, su direktyvos nuostatomis sutiko Liuksemburgas ir Austrija. Jos iki šiol kitoms valstybėms narėms teikdavo tik nuasmenintą informaciją apie indėlininkus.Šveicarija ir dar kitos keturios valstybės dabar pripažįsta, kad automatinis apsikeitimas informacija apie mokesčius privalo būti tų šalių santykių su ES centre, sakė p. Šemeta.Europos Komisijos duomenimis, 2010 m. valstybės narės apsikeitė informacija apie 11,4 mlrd. EUR ne rezidentams sumokėtų indėlių palūkanų. Tais metais Lietuvos rezidentai iš kitų šalių bankuose laikomų indėlių gavo 390.000 EUR (1,35 mln. Lt) palūkanų.VŽ jau rašė, kad Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, užsienio valstybėms sumokėti Lietuvos rezidentų mokesčiai nuo dividendų už 20102012 m. veiklos rezultatus sudarė 1,65 mln. Lt, nuo įmonių direktorių atlyginimų dar 1,6 mln. Lt. Nuo pelno sumokėta 345.000 Lt.Paradoksalu, kad tose šalyse, į kurias pasitraukė daugiausia lietuviško kapitalo Nyderlandai, Estija, Kipras dividendų ir pelno mokesčių ten sumokėtas apskritas nulis. Mokesčių ekspertai tvirtina, kad tose šalyse registruotose įmonėse išmokami dividendai akcininkams juridiniams asmenims paprastai neapmokestinami, tačiau bet kuriuo atveju apmokestinami fizinių asmenų gaunami dividendai.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti