Šadžius paneigė, kad imsis progresinių, bet gali būti kitų mokesčių

Publikuota: 2014-03-21
Atnaujinta 2015-06-01 13:12
Rimantas Šadžius, Lietuvos Respublikos finansų ministras.
Rimantas Šadžius, Lietuvos Respublikos finansų ministras. Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Rimantas Šadžius, finansų ministras, paneigė, kad imsis progresinių mokesčių Lietuvoje, nors apie tokias galimybes prieš keletą dienų aiškino Europos parlamentarams. Tačiau jis neatmetė, kad iki vasaros dar galėtų atsirasti naujų mokesčių pasiūlymų.

„Apie progresinių mokesčių galimybes ten nekalbėjau.  Tai pasakiau Europos parlamento nariui pasiteiravus, kaip pas mus veikia plokščias (vieno tarifo –VŽ) gyventojų pajamų mokestis.  Ta diskusija dar nereiškia, kad kažkas kažką rengiasi daryti.  Aš tiesiog pakankamai detaliai paaiškinau, kaip pas mus tas mokesčių progresiškumas yra užtikrinamas, t.y. per neapmokestinamąjį pajamų dydį“, - VŽ komentavo p. Šadžius.„Tai tikrai ten nėjo kalba apie kažkokius mokesčius“, - patikino ministras.Ponas Šadžius šį pirmadienį, kovo 17 d., Briuselyje, Europos parlamento Ekonomikos ir pinigų politikos komitete, pareiškė, kad Lietuvoje galima siekti didesnio mokesčių progresyvumo. Pasak ministro, kurį cituoja „15min.“ ir BNS, tai galima pasiekti, pavyzdžiui, tiek didinant mokesčius daugiau uždirbantiems, tiek ir mažinant juos mažiau gaunantiems.Toks žingsnis prieštarautų Europos Komisijos (taip pat Tarptautinio valiutos fondo) rekomendacijoms, kuriose siūloma"peržiūrėti  mokesčių sistemą ir apsvarstyti galimybę padidinti tuos mokesčius, kurie mažiausiai kenkia ekonomikos augimui, kaip antai, periodinius turto ir aplinkos mokesčius.“VŽ primena, kad po pateikimo Vyriausybei vasarį valdančiosios koalicijos taryboje buvo atmestas Automobilių mokesčio įstatymo projektas, kuriuo siūlyta dar nuo 2014 m. spalio įvesti visuotinį metinį automobilių savininkų mokestį, mokamą nuo transporto priemonės variklio tūrio.Paklaustas, ar iki vasaros dar gali atsirasti kokių tai mokestinių iniciatyvų p. Šadžius atsakė, kad tai yra geras klausimas.„Tiesa pasakius nežinau.  Dabar Seimas turi darbo, tai kol kas tų sprendimų neturime“, - sakė jis.VŽ šaltiniai Vyriausybėje patvirtino, kad iki metų vidurio, Seimo pavasario sesijos metu, iš Vyriausybės neturėtų būti kokių nors esminių mokestinių iniciatyvų, mat iki euro įvedimo nieko esminio su mokesčiais daryti nereikėtų.Tačiau premjeras Algirdas Butkevičius šia savaitę jau pareiškė, kad dar šiemet bus didinamos išlaidos krašto gynybos finansavimui dėl pasikeitusios geopolitinės padėties Rusijai aneksavus Krymą Ukrainoje.Ponas Šadžius neatmetė, kad gynybai gali tekti ieškoti papildomų finansavimo šaltinių.„Politinė situacija yra akivaizdi ir kai ką deja tenka spręsti operatyviai“, - sakė ministras.Vyriausybei galbūt  šiemet bus pristatyta Sodros pensijų sistemos pertvarkos koncepcija. Tačiau ir šios įgyvendinimas, jei ir būtų pritarta, vargu ar įvyktų nuo kitų metų. Siūlymai dėl alkoholio akcizų, apie kuriuos vyko diskusija, tikriausiai jau bus teikiami su kitų metų biudžetu.„Ar vėl bus grįžta prie diskusijų apie automobilių mokestį – neaišku. Visuotinio gyventojų nekilnojamojo turto (NT)  mokesčio atsiradimas ir kalbos apie jį – dar mažiau tikėtinos“, - sakė šaltinis.Seimo balsavimui šiuo metu pateiktas įstatymo projektas, kurį priėmus būtų sumažinta neapmokestinamoji NT vertė nuo 1 mln. Lt iki 750.000 Lt.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku