Ko nenori moterys

Publikuota: 2014-03-21
Atnaujinta 2015-06-01 12:57
svg svg
Nuotrauka: "Matton" nuotr.
 

Su kosmetikos gamintoju Serge'u Louis Alvarezu (Prancūzija), profesionalams skirtos makiažo linijos SLA kūrėju, kalbėjomės rimtai ir nerimtai. Rimtai – apie Ukrainą, ekologiją ir moterų įvaizdį reklamoje, o nerimtai – apie tai, kokias spalvas šis pavasaris neša ir ko nori moterys – juk į šį klausimą nėra atsakymo.

Ponas Alvarezas su kosmetika dirba nuo jaunystės, makiažą darė operos ir kituose teatruose, filmavimo aikštelėse. 9 dešimtmečio viduryje jis pasigedo rinkoje tinkamų produktų, būtent – makiažo pagrindo, ant kurio būtų galima lengvai „lipdyti“ visą kitą reikalingą grožį, tad ėmė ir pats tokį sukūrė. Mat jis – ir chemikas, šiuos mokslus krimtęs prieš nerdamas į grožio industriją. 

Pokalbį iš tikrųjų pradėjome nuo Ukrainos – paklaustas, kaip laikosi, p. Alvarezas pirmu sakiniu išreiškė nuogąstavimus dėl šios šalies. Jo žmona ukrainietė, jis pats turi klientų Rusijoje, ir ši tema jam išties nejauki.Lietuviai – geri studentai
Lietuvoje p. Alvarezas lankėsi trečią kartą, šįsyk ketindamas padirbėti kosmetikos platinimo klausimais. SLA turi dvi produktų linijas, viena iš jų skirta profesionalams, kita – mėgėjams, jei taip galima pavadinti eilinius vartotojus.
Pašnekovas pabrėžia besistengiantis vienose rankose išlaikyti gamybą, prekybą ir edukaciją. Prekybą – sąlygiškai, mat jo produktais prekiauja įvairūs butikai, kosmetikos ir parfumerijos smulkios parduotuvės, derančios prie SLA koncepcijos. Kosmetiką kompanija gamina savo laboratorijoje Pietų Prancūzijoje. Dėl edukacijos – SLA turi tris akademijas – Paryžiuje, Sidnėjuje ir… Vilniuje, jose moko profesinių paslapčių, studentus vedasi į televizijos studijas, koncertų sales, čia jie praktikuojasi kurti makiažą.
„Gyvenimas, – šypteli p. Alvarezas, paklaustas, kodėl įsteigęs akademijas Prancūzijoje ir Australijoje, pasuko į Vilnių. – Susidarė palankios aplinkybės. Dabar atsidarysime Šveicarijoje, Ispanijoje.“
Anot jo, lietuviai studentai – ypač smalsūs, trokšta žinių, bet turi ir kuklumo, mažiau būdingo studentams Paryžiuje.
„Išties malonu kalbėti žmonėms, kurie tuo metu nežiūri į lubas, – nusijuokia pašnekovas. – Išmokęs kurti makiažą, gali dirbti su prekių ženklais, teatre, televizijoje, filmavimo aikštelėse, mados šou, kosmetikos parduotuvėse, gali tiesiog turėti klienčių ir daryti joms makiažą.“Įdomu, ko reikia, kad taptum makiažo specialistu.
„Kaip ir su bet kuria specialybe, turi mėgti savo darbą. Ir būti dosnus, kitaip tariant, pamiršti save ir dirbti kliento labui, net jeigu jūsų nuomonės nesutampa. Mėgstu mėlyną spalvą, bet jei tu jos nemėgsti, tavo akių ja neryškinsiu. Turi orientuotis į taikinį – moterį, verslo vadovę, fotografę, finansininkę. Mes ne menininkai, mes technikai“, – šypteli jis.
Ponas Alvarezas studijavo mikrobiologiją, chemiją, mėgo ir piešti. Susipažinęs su vienu filmų specialiųjų efektų kūrėju, jis irgi pradėjo dirbti filmavimo aikštelėje, pirmiausia kaip fotografas, paskiau kaip specialiųjų efektų kūrėjas (efektais jis vadina specialų grimą), dar vėliau ėmė kurti savo kosmetiką.
„Neradau tinkamų priemonių darbui, – paaiškina jis. – Pirmas mano produktas buvo makiažo pagrindas, mat anuomet visi naudojo „Nivea“ pagrindą, man – per lipnų ir per riebų.“ Jam reikėjo pagrindo, maitinančio odą, bet jos neriebinančio, kad, patepus klijų, būtų galima dėti sunkesnį grimą. Sukūręs vieną produktą, jis ėmėsi antro, įsivažiavo ir galiausiai kosmetikos gamyba tapo pagrindine jo veikla.Kaip keičiasi rinka
Pasak pašnekovo, kosmetikos rinkai dabar puikūs laikai, jai einasi geriau nei odos priežiūros priemonėms ar parfumerijai. Be to, panašios tendencijos, mados galioja daugelyje pasaulio vietų.
„Jaunystėje, dirbdamas vieno chemiko padėjėju, mačiau užsakymą iš Sovietų Sąjungos 4-iems milijonams lūpdažių – trijų spalvų. Dabar buvusio sovietinio bloko šalių rinka atvira, čia prekiaujama įvairiausių prekių ženklų produktais. Savo vietą joje bandome rasti ir mes – laikydamiesi koncepcijos, kad mūsų veiklos centras – moteris, – kalba jis. – Mūsų tikslas – pabrėžti moters asmenybę, o ne primesti jai kokį nors Lady Gagos įvaizdį. Aš domiuosi, ko nori klientė, koks jos skonis, kokia profesija, kokias spalvas ji mėgsta.“
Vis dėlto grožio industrija dažnai kaltinama moterų savivertės smukdymu, gamtoje neaptinkamų standartų formavimu.
„Nepritariu tokioms tendencijoms, – linkteli jis. – Galbūt „standartinės“ nuotraukos padeda parduoti daugiau laikraščių ir žurnalų, bet kalbant apie kosmetiką – kad ir kiek blizgių žurnalų būtų varčiusi, moteris dažniausiai dažosi pati, anksti ryte, aplink zujant vaikams. Jei dažytis sunku arba ji nemoka to daryti tinkamai, moteris praranda daug laiko.“
Todėl jis daug reikšmės teikia klienčių mokymui ir lengvai naudojamų priemonių gaminimui.
Atkreipiu dėmesį, kad SLA reklamose vaizduojamos „standartinės“ gražios, labai jaunos merginos.
„Taip, bet mes kaip tik dabar keičiame rinkodaros strategiją, – sutinka p. Alvarezas. – Po kelių mėnesių pamatysite ką kita.“Ekologija brangiai atsieina
Ponas Alvarezas ne tik domisi ekologija – jo kompanija turi „Ecocert“ organinės gamybos sertifikatą. Kai įmanoma, ingredientus ji perka remdamasis sąžiningų mainų programa (Fair Trade), jų pakuotes galima perdirbti ar naudoti daugiau nei kartą, produktai nebandomi su gyvūnais. SLA siūlo ir 99–100% natūralių produktų kolekciją.
„Jei imiesi ekologijos, jos idėjas turi pritaikyti ir elektros energijos, vandens vartojimui, šiukšlių perdirbimui ir t. t. Šiais dalykais rūpinuosi ir asmeniniame gyvenime, tarkime, šiame viešbutyje nenaudojau visų rankšluosčių ar kitų man nebūtinų dalykų. Manau, tai švietimo reikalas, – pasakoja jis. – Tačiau manau, kad bent mūsų valstybėje nepakankamai padedama tiems, kurie nori gyventi ir dirbti ekologiškai. Niekaip nesuprantu, kodėl turiu mokėti už sertifikatą ir kodėl jis toks brangus.“
Anot p. Alvarezo, sertifikato kaina skaičiuojama nuo kompanijos apyvartos, ir net jei laikaisi visų reikalavimų ir kuri ekologiškus gaminius, laiku nesumokėjęs, gali jį prarasti.
„Jei rūpiniesi gamta, savaime išleidi daugiau pinigų, – skėsteli rankomis pašnekovas. – Reikia specialios apskaitos, specialių sandėlių, technikos ir priemonių. Maža to – gavęs sertifikatą kas du mėnesius sulauki kontrolierių, turi sudaryti jiems galimybę lankytis ir už jų apsilankymą – susimokėti. Matyt, aš mazochistas“, – nusijuokia jis.Grožio vėjai
1. Laisvė, ilgalaikiškumas, glamūras – šio sezono šaukliai. Pono Alvarezo spėjimu, moterys labiau taupys laiką ir naudos daugiau „du viename“ tipo priemonių, pvz., ilgai išliekantį lūpdažį-blizgį ar kreminę pudrą, kuri išsilaiko ir sportuojant ar maudantis.
2.  Ateityje kosmetika bus vis lengviau naudojama, „BB“ kremai „du viename“ virs „trys viename“. „Moterys nori vieno produkto dailiai išvaizdai, jos neturi laiko darytis sudėtingo makiažo“, – sako p. Alvarezas.
3. Metalo blizgesys vis dar populiarus, tačiau jį pašnekovas siūlo derinti su matinėmis spalvomis, pvz., naudoti „metalinius“ akių šešėlius, matinius skaistalus ir spindinčius lūpų blizgius.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Panerių memorialo istorija. Kodėl mums reikia atminties vietų

Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto istorikas Zigmas Vitkus...

Laisvalaikis
07:27
Baltarusių opozicija: nuo režimo bėgantieji į Lietuvą gali patekti tik nelegaliai 1

Nuo Aliaksandro Lukašenkos, neteisėto Baltarusijos vadovo, režimo bėgantys baltarusiai į Lietuvą gali patekti...

Verslo aplinka
2022.08.09
Kaip atostogauti, kad norėtųsi grįžti į darbą? Verslo tribūna

Atostogos – vienas labiausiai laukiamų mūsų metų įvykių. Į jį sudedame daug lūkesčių ir planų pailsėti,...

Vadyba
2022.08.09
Rekordas – trumpiausia diena Žemėje

Tie, kurie vis pasiguodžia, kaip greitai prabėga diena, turi tam pagrindo: šių metų birželio 29 d. Žemė...

Laisvalaikis
2022.08.08
Prezidentūra spręs dėl M. Drobiazko ir P. Vanago ordinų, jei jie čiuoš D. Peskovo žmonos projekte Sočyje 5

Prezidentūra spręs dėl ledo šokėjams Margaritai Drobiazko ir Povilui Vanagui įteiktų Lietuvos valstybės...

Laisvalaikis
2022.08.08
Kinija ir Taivanas: 70 nesantaikos metų Premium 3

JAV Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi vizitas į Taivaną praėjusią savaitę įplieskė naują įtampos tarp...

Laisvalaikis
2022.08.08
Prof. V. Sinkevičius: 1992-aisiais Konstituciją pagimdė žirklės, klijai ir... apsauginio mesta moneta Premium

Šiemet minimi dviejų Lietuvos Konstitucijų jubiliejai – 1922-ųjų ir dabartinės, priimtosios lygiai prieš tris...

Verslo aplinka
2022.08.08
Popandeminė Venecijos bienalė: mažiau ekranų, daugiau šviesos Premium

Artėja ruduo, geras laikas skristi į Veneciją, kur iki lapkričio 23 d. veikia 59-oji Venecijos šiuolaikinio...

Laisvalaikis
2022.08.07
Komercinio šnipinėjimo aukso amžius Premium

Skaitmenizacija ir programišių išpuoliai prisideda prie to, kad vis daugiau pasaulio verslų konkurentų...

Inovacijos
2022.08.06
Tyrimas: pandemijos metu Lietuvoje galimybę dirbti iš namų turėjo mažiau vyresnio amžiaus žmonių nei vidutiniškai Europoje Premium

Europos sveikatos, senėjimo ir išėjimo į pensiją tyrimas (angl. SHARE) rodo, kad per pandemiją Lietuvoje...

Vadyba
2022.08.06
K. Kuizinas: ŠMC – tik pusė mūsų ateities Premium

„Kai manęs kas nors klausia apie Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) ateitį, aš sakau, kad jis yra tik pusė mūsų...

Laisvalaikis
2022.08.05
Ilgamečiai vadovai – kodėl jie labiau naudingi nei žalingi Premium 3

Pasigirstant diskusijoms, kiek dažna turi būti rotacija tarp vadovų, ekspertai, kalbėdami apie ilgamečius...

Vadyba
2022.08.04
Pokalbis su klimatologu: ar tikrai Lietuvoje netrukus ims augti ananasai? Premium 1

Klimatas akivaizdžiai šiltėja, todėl nebetoli tas laikas, kai Lietuvoje bus pagerintas absoliutus karščio...

Verslo aplinka
2022.08.04
Į universitetą – tik dėl diplomo? Tuomet ši studijų programa jus nuvils Verslo tribūna

Kibernetinio saugumo specialistai filmuose dažnai vaizduojami kaip užsisklendę, visą dieną į ekraną...

Fantazija dykumoje: vieno pastato miestas Premium 2

Saudo Arabija pristatė urbanistinę fantaziją „Linija“ („The Line“) – miesto dykumoje projektą. Tačiau kalba...

Laisvalaikis
2022.08.03
Mokslininkai ragina tirti klimato kaitos „baigiamosios fazės“ scenarijaus padarinius

Pasaulis privalo pasiruošti klimato kaitos „baigiamajai fazei“, kad geriau suprastų potencialiai katastrofinį...

Laisvalaikis
2022.08.02
Nauja technologija leis ištirti mūsų galaktikos istoriją

Mokslininkai patobulino vieną galingiausių Žemės teleskopų, įdiegdami naują technologiją, kuri, tikimasi,...

Laisvalaikis
2022.08.02
K. Kuizinas: 7,5 mln. Eur projektas Sapiegų rūmuose – kvapą gniaužiantis iššūkis Premium 1

„Verslo žinių“ podkasto svečias menotyrininkas Kęstutis Kuizinas, Šiuolaikinio meno centro direktorius, sako,...

Laisvalaikis
2022.08.02
Mirė poetas, dramaturgas, literatūros kritikas L. Jakimavičius

Pirmadienį mirė poetas, šių metų „Poezijos pavasario“ laureatas, dramaturgas ir literatūros kritikas...

Laisvalaikis
2022.08.02
Filosofas prof. V. Ališauskas: matematikos egzaminas yra fikcija Premium

Vytautas Ališauskas, filosofas, Vilniaus universiteto profesorius, sako, kad abiturientams privalomas...

Laisvalaikis
2022.08.01

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku