JAV išplėtė sankcijų Rusijai sąrašą, ES sėda prie derybų stalo

Publikuota: 2014-03-20
Atnaujinta 2015-06-01 13:18
Nuotrauka: Andrew Harrer ("Bloomberg")
„Verslo žinios“

JAV paskelbė sankcijas dar dvidešimčiai aukštų Rusijos pareigūnų ir įvardijo banką, kuris tarpininkauja šių asmenų vykdomoms finansinėms operacijoms.

Maskva į šias priemones atsakė uždrausdama devyniems Amerikoms pareigūnams patekti į Rusiją, skelbia "The Financial Times".Pranešimo Baltuosiuose rūmuose metu p. Obama teigė, kad JAV nustato "papildomą kainą" Maskvai, įvesdama sankcijas didesniam skaičiui Rusijos pareigūnų bei kitų asmenų, teikiančių materialinę paramą Rusijos vadovybei.JAV prezidentas taip pat teigė pasirašęs įsaką, kuriuo Amerikos valdžiai atveriamas kelias įvesti sankcijas pagrindiniams Rusijos ekonomikos sektoriams.Tarp asmenų, kuriems įvestos sankcijos – Sergejus Ivanovas, prezidento personalo vadovas, Andrejus Fursenko, prezidento patarėjas, Sergejus Železniakas, Dūmos vicepirmininkas ir Sergejus Mironovas, partijos "Teisingoji Rusija" lyderis Dūmoje.Į juodąjį sąrašą įtrauktas "Bank Rosiji", įsikūręs Sankt Peterburge. Pono Obamos teigimu, jis teikia materialinę paramą įvardytiems asmenims."Mes žengiame šiuos žingsnius, atsakydami į tai, ką Rusija jau padarė Kryme. Šalys neperbraižo sienų vien todėl, kad jos yra didesnės ir galingesnės", – kalbėjo JAV lyderis.Tuo metu tarp amerikiečių, kuriems Rusija užtrenkė savo duris – Johnas Boehneris, Atstovų rūmų pirmininkas, taip pat senatoriai Johnas McCainas ir Harry Reidas.ES lyderiai ketvirtadienio vakarą prasidėsiančiame susitikime Briuselyje taip pat svarstys išplėsti Rusijos pareigūnų, kuriems taikomos ribojančios kelionių ir turto įšaldymo priemonės, sąrašą. Jame jau yra 21 pavardė."The Financial Times" žiniomis,  tarp kandidatų į sąrašą, be kita ko, minimas garsus Rusijos prezidento Vladimiro Putino propagandininkas Dmitrijus Kiseliovas, šią savaitę per Rusijos televiziją pareiškęs, kad Rusija yra "vienintelė valstybė pasaulyje, pasirengusi paversti Ameriką branduoliniais pelenais". ES lyderių deryboms artimų diplomatų teigimu, šio asmens įtraukimui į sąrašą priešinasi kai kurios ES narės, motyvuodamos, kad Kiseliovas tiesiogiai neprisidėjo prie Krymo užgrobimo. Kitos ES valstybės priešinasi tam, kad sankcijos būtų nukreiptos į žurnalistą.Anot diplomatų, Briuselyje taip pat bus diskutuojama, ar taikyti sankcijas Dmitrijui Rogozinui, Rusijos vicepremjerui. Jis taptų aukščiausio rango Rusijos pareigūnu ES sankcijų sąraše.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku