Kaune prasideda naujos aviacijos bazės už 13 mln. Lt statybos

Publikuota: 2014-03-20
Atnaujinta 2015-06-01 13:07
„Verslo žinios“

Penktadienį Kaune, S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome Aleksote, bus įkasta simbolinė kapsulė ir oficialiai prasidės naujo Karinių oro pajėgų (KOP) aviacijos bazės paieškos ir gelbėjimo posto statybos. Statyboms Kauno m. savivaldybė skiria 13 mln. Lt.

Į aerodromą Aleksote, jame pastačius aviacijos bazę, bus perkeltas šiuo metu netoliese, Fredos rajone, veikiantis KOP gelbėjimo postas, o kariškių atlaisvinta 35 ha teritorija bus skirta miesto plėtrai. Kauno vadovai tikisi, jog į kariškių atlaisvintą teritoriją pavyks pritraukti apie 200 mln. EUR investicijų.Naujos aviacijos bazės rangos konkursą laimėjusi UAB „Avona“ praeitų metų pabaigoje pradėjo paruošiamuosius objekto darbus – įrengė kelius, skirtus privažiavimui iki statybvietės.„Svarbu, jog iš dviejų greta esančių aerodromų liks vienas centralizuotas ir šiuolaikiškas aerodromas, o atlaisvinta žemė, kuri ilgą laiką buvo neišnaudojama, bus skirta miesto plėtrai“, - yra sakęs Vigimantas Abramavičius, Kauno m. savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas.Atsilaisvinusiame dideliame plote Fredoje Kauno m. savivaldybė yra numačiusi vystyti gyvenamųjų namų, stadiono, vaikų darželio, kitų visuomeninės paskirties objektų projektus. Netoli Kauno centro esanti teritorija taip pat galėtų būti  pritaikyta verslo, pramonės, rekreacijos objektų vystymui.

Iškeldinimas pradėtas planuoti prieš 5 metus

Apie ketinimus į kitą vietą perkelti KOP paieškos ir gelbėjimo postą prabilta 2009 m. Užtikrinant Krašto apsaugos ministerijai priklausančio posto veiklą, sraigtasparnių skrydžiai vyksta bet kuriuo paros metu - tai sukelia Aleksoto rajono gyventojų nepasitenkinimą.Šiuo metu du kariniai sraigtasparniai į žmonių gelbėjimo operacijas Lietuvos teritorijoje kyla iš Fredos bei S. Dariaus ir S. Girėno aerodromų. Kaune įsikūręs KOP paieškos ir gelbėjimo tarnybos postas aptarnauja centrinę, rytinę ir pietinę Lietuvos dalį.Civilių žmonių gelbėjimo misijas vykdantis karinis sraigtasparnis, gavęs avarinio iškvietimo signalą, skuba į gelbėjimo operacijas, dingusių žmonių paiešką, transportuoja ligonių ir donorų organus, gesina gaisrus.VŽ neseniai rašė, jog Prancūzijoje, Kanuose, vykusioje nekilnojamo turto ir investicijų parodoje MIPIM Kaunas užmezgė kontaktus su stambia Belgijos kompanija „Ghelamco", kuri esą rimtai susidomėjo galimybėmis investuoti į 35 ha teritoriją Kaune, iš kurios netrukus bus iškeldinta KOP aviacijos bazė.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku