Europos vadovai aptars tolesnius žingsnius sprendžiant Ukrainos krizę

Publikuota: 2014-03-20
Atnaujinta 2015-06-01 13:13
 

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyko į Briuselį, kur dalyvaus Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdyje. ES vadovai aptars situaciją Ukrainoje, finansinę paramą šiai šaliai, taip pat svarstys galimas sankcijas Rusijai.

Pasak šalies vadovės, visos ES šalys vieningai sutaria, kad Rusijos veiksmai Ukrainoje pažeidžia tarptautinę teisę ir Ukrainos teritorinį vientisumą. Prezidentė pabrėžia, kad kovo 16 d. Kryme įvykęs balsavimas yra neteisėtas ir tarptautinės bendruomenės nebus pripažintas.Rusijai aiškiai atsisakant taikaus dialogo, vadovai aptars konkrečių politinių sankcijų, tokių kaip įvažiavimo į Šengeno zoną ribojimas, sąskaitų, esančių ES bankuose, įšaldymas, atsakingiems asmenims įvedimą.Šios EVT metu numatoma pasirašyti ES ir Ukrainos Asociacijos sutarties politinę dalį. Šis žingsnis patvirtins Ukrainos sprendimą siekti politinės partnerystės ir intensyvesnio ekonominio bendradarbiavimo su ES.Šioje EVT bus kalbama ir apie ES ekonominę būklę, priemones ES energetinei nepriklausomybei mažinti ir pramonės konkurencingumui didinti.Nors ES ekonomika atsigauna ir šiais metais prognozuojamas 1,5% augimas, tačiau nedarbas išlieka gana aukštas, o konkurencingumas - nepakankamas. Todėl būtina ir toliau įgyvendinti svarbias ekonomines reformas.Taip pat bus diskutuojama, kokių priemonių reikėtų imtis, kad būtų didinamas ES šalių energetinis savarankiškumas, užtikrinamas didesnis tiekimo saugumas, skatinamas Europos pramonės konkurencingumas ir mažinamos energetinių išteklių kainos vartotojams.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku