EK kovai su kiaulių maru skyrė 3,5 mln. EUR

Publikuota: 2014-03-20
Atnaujinta 2015-06-01 12:54
 

Europos Sąjunga pavirtino sprendimą skirti 3,5 mln. EUR finansinę paramą kovai su afrikiniu kiaulių maru šiais metais.

Lietuvai, Lenkijai, Estijai ir Latvijai numatyta parama skiriama stebėjimui, informuotumo didinimo kampanijoms ir kompensacijoms ūkininkams už kiaulių skerdimą, praneša Europos Komisija.Be to, patvirtintos atnaujintos afrikinio kiaulių maro kontrolės priemonės. Šiomis kontrolės priemonėmis nustatyti trys afrikinio kiaulių maro rizikos lygiai ir iš naujo apibrėžti užkrėsti rajonai.Pagal naująsias taisykles skiriamos 3 rizikos zonos: a) padidintos rizikos zona dėl kiaulių ir šernų sergamumo Sardinijoje (Italija), b) užkrėsta zona Lietuvoje ir Lenkijoje palei sieną su Baltarusija, kur afrikinis kiaulių maras nustatytas tik šernams, c) buferinė zona netoli užkrėstos teritorijos.Taikomi apribojimai priklauso nuo rizikos lygio. Užkrėstoje teritorijoje Lietuvoje ir Lenkijoje taikomi bendri apribojimai gyvoms kiaulėms, sėklai ir kiaulienai, buferinėje zonoje taikomi nežymūs apribojimai tik gyvoms kiaulėms, o Sardinijoje taikomi labai griežti apribojimai.Šios kontrolės priemonės bus taikomos ne trumpiau kaip iki 2017 m. gruodžio 31 d.Papildysime.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku