Rusijos parlamentaras: pralošti Vakarams neturime teisės

Publikuota: 2014-03-02
Atnaujinta 2015-06-01 13:25
Leonidas Sluckis, Rusijos parlamentaras.
Leonidas Sluckis, Rusijos parlamentaras. Nuotrauka: Wikimedia Commons
 

Rusijos kariuomenė Ukrainoje turi apsaugoti rusakalbius ir rusus nuo pašalinimo iš Ukrainos teritorijos, sako Leonidas Sluckis, Dūmos NVS, Eurazijos integracijos ir santykių su tėvynainiais komiteto pirmininkas.

„Padėtis Ukrainoje konsoliduoja visą rusų pilietinę visuomenę. Visi nedviprasmiškai pasisako už tai, kad reikia ginti mūsiškius Ukrainoje, apsaugoti rusų kalbą ir rusus Ukrainos teritorijoje“, – sakė p. Sluckis, rašo „Ukrainska Pravda“.Anot jo, šio civilizacinio susidūrimo su Vakarais Rusija neturi teisės pralaimėti.„Tai taip pat svarbus faktorius toliau stiprinant autoritetą Rusijos prezidento, kuris imasi drąsaus ir savalaikio sprendimo“, – kalbėjo p. Sluckis.Rusijos Federacijos taryba šeštadienį patvirtino leidimą įvesti kariuomenę į Ukrainos teritoriją, kurio prašė Vladimiras Putinas. Leidimas apima ne tik Krymą, o dėl karių skaičiaus ir operacijos masto vyriausiasis ginkluotųjų pajėgų vadas sprenžia pats. Kaip yra patvirtinę Krymo pareigūnai, Rusijos kariuomenė jau iki tol de facto veikė Kryme – ji „saugo“ svarbius objektus.Nors Rusijos žiniasklaida praneša apie smurtą prieš rusakalbius gyventojus Ukrainoje ir masinę jų deportaciją iš šalies, nei Ukraina, nei tarptautinė bendruomenė šių faktų nepripažįsta.Kaip rašo „Unian“, sekmadienį Krymo parlamento vadovas Vladimiras Konstantinovas pripažino, kad neturi informacijos apie regione nukentėjusius gyventojus, nors tokia informacija buvo vienas pagrindinių veiksnių, Rusijos Federacijos tarybai balsuojant dėl kariuomenės įvedimo.

Pabaigos pradžia

Sergejus Parchomenko, Užsienio politikos tyrimų centro OPAD Ukrainoje vadovas, teigia, kad karas su Ukraina reikštų Putino režimo pabaigos pradžią ir paspartintų Rusijos Federacijos skilimo procesą.„Rusija nėra pasirengusi pradėti didžiulės apimties karo. Tai paveiktų Rusijos ekonomiką, prasidėtų protestai, nes dauguma rusų pasisako prieš karą. Pirmiausia turėtume tikėtis sukilimų musulmoniškose autonomijose Kaukaze, vėliau – Tatarstane ir Baškirijoje“, – teigė p. Parchomenko, rašo „Unian“.Anot jo, Rusija sutiktų ne tik Ukrainos kariuomenės pasipriešinimą, Krymo totorių ir ukrainiečių rezistenciją. Už Ukrainą kovotų savanoriai iš Čečėnijos, Gruzijos, Turkijos, Baltijos šalių, Lenkijos ir kitų Europos šaių.„Prasidėtų separatistiniai judėjimai, per keletą metų nuo Rusijos atsijungti norėtų visa eilė teritorijų – Kaukazas, Volgos regionas, Tolimieji rytai“, – aiškino analitikas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku