Neramumus Charkove galėjo kelti 2.000 atvykėlių iš Rusijos

Publikuota: 2014-03-02
Atnaujinta 2015-06-01 11:07
 

Vakar kruvinuose susidūrimuose su proeuropietiškai nusiteikusiais protestuotojais Charkove dalyvavo ne Ukrainos, bet Rusijos rusai iš Belgorodo, teigia Vitalijus Danilovas, Aukščiausiosios Rados deputatas.

Vakar į Charkovą atvyko daugiau nei 2.000 rusų iš Belgorodo regiono, sakė p. Danilovas „Espresso TV“. Jis pats vakar buvo šiame mieste Šiaurės Rytų Ukrainoje.Atvykėliai puolė Euromaidano palaikytojus ir kėlė chaosą. Iki jų atvykimo, protestas Charkove buvo išskirtinai ramus. Kaip teigia p. Danilovas, rusai neturėjo jokių politinių šūkių, jų užduotis tebuvo surengti muštynes.Iškart po provokacijos rusai paspruko, milicijai nesikišant į susirėmimus.Panašiai kalbėjo ir Aleksėjus Korotajevas, Rusijos žmogaus teisių aktyvistas. Anot jo, jau kelias dienas Euromaidano aktyvistai buvo įsikūrę prie regiono adminitracijos ir jos foje, neįleisdami Michailo Dobkino, įtakingo Regionų partijos nario ir Charkovo gubernatoriaus, ir reikalaudami atsistatydinimo. Jis iš posto pasitraukė dar trečiadnį, paskelbdamas, kad sieks prezidento posto, tačiau protestuotojai tesė piketą. Tuo pačiu metu aikštės viduryje prie Lenino statulos rinkosi antimaidano grupė, ji ten įkūrė stovyklą, siekdami išsaugoti monumentą.„Jų visą laiką buvo kelios dešimtys, kol staiga šeštadienio Rytą jų gretas papildė tūkstančiai žmonių, apsiginklavusių beisbolo lazdomis. Ši minia ištraukė Euromaidano aktyvistus iš pastato ir juos sumušė, tada išplėšė pastatą – iki to laiko jis nebuvo paliestas“, – sakė p. Koratajevas.Pasak jo, Ukrainos nacionalistų, tokių kaip „Pravyj Sektor“, aikštėje nebuvo. O liudininkai pranešė apie autobusus iš Belgorodo, Voronežo ir Kursko – Rusijos miestų.Kaip rašo „Unian“, vakar daugelyje Pietų ir Rytų Ukrainos miestų buvo rengiami separatistiniai protestai. Tačiau daug kur jie praėjo ramiai. Charkove protesto dalyviai veržėsi į regiono administracijos pastatą, kurį buvo užėmę Maidaną palaikantys protestuotojai, oficialiais skaičiais, 97 žmonės sužeisti.Tuo metu „Euromaidan PR“, protestuotojų informacijos šaltinis, vakar nurodė, kad žmogus, Charkove iškėlęs vėliavą virš regiono administracijos pastato, yra Rusijos neonacis, atvykęs iš Maskvos.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku