Rusijos daliniai blokuoja Ukrainos bazes Kryme

Publikuota: 2014-03-02
Atnaujinta 2015-06-01 13:25
 

Rusijos kariuomenės daliniai apsupo Ukrainos pasienio apsaugos, laivyno ir oro pajėgų karinius objektus. Pranešama apie užpultą Simferopolio Valstybės sienos apsaugos regioninį štabą.

Kaip praneša BBC, remdamasi agentūros „Unian“ informacija, Ukrainos Valstybės sienos apsaugos pareigūnų regioninis štabas Krymo sostinėje Simferopolyje užimtas „neidentifikuotų ginkluotų vyrų“.Pasak pranešimo, kurį išplatino Valstybės sienos apsaugos tarnyba, ataką pradėjo grupė paprastai apsirengusių vyrų, dėvinčių neperšaunamas liemenes ir šalmus, vėliau prie jų prisijungė Rusijos kariškiai.Ukrainos pareigūnai neįsileido užpuolikų į ginklų sandėlį, tačiau šie sunaikino komunikacijos priemones. Sekmadienį vakare sienos apsaugos pareigūnai išplatino pranešimą, kad jie išlaiko štabo kontrolę ir vykdo savo funkcijas, tačiau konfrontacija tęsiasi, o Rusijos specialiųjų pajėgų daliniai reikalauja paklusti naujai Krymo vyriausybei.Kaip pranešė BBC, Rusijos kareiviai užėmė ir Ukrainos karinių jūrų pajėgų štabą Sevastopolyje, o admirolai tapo įkaitais.Visame Kryme sekmadienį Rusijos kariuomenė, grasindama ginklu, iš Ukrainos dalinių reikalavo sudėti ginklus ir paklusti „teisėtai Krymo valdžiai“, „Interfax-Ukraina“ sakė šaltinis Gynybos ministerijoje.Pasak šaltinio, įvairūs kariniai daliniai reikalauja atiduoti ginklus ir amuniciją, o neprisistatantys „derybininkai“ – pasklusti naujai Krymo valdžiai.

„Rusijos kariuomenė atakuoja Ukrainos laivyno 39 mokomajį padalinį, mūsiškiai užblokavo praėjimą šarvuočiu ir rengiasi gynybai“, – savo „Facebook“ paskyroje sekmadienį ryte informavo Dmitrijus Belocerkovecas, partijos UDAR atstovas.Pasak jo, į teritoriją įsibrovė rusų sunkvežimis, tačiau užblokavus praėjimą, jis liko atskirtas nuo likusių rusų pajėgų.„Iš sunkvežinio niekas neišlipa. Teritorijoje girdėjau automato šūvius“, – sakė p. Belocerkovecas „Ukrainska Pravda“.Gynybos ministerija pranešė apie karinę bazę Perevalnoje, kurią apsupo 1.000 Rusijos kareivių, atvykusių ten su 20 sunkvežinnių. Rusijos daliniai blokuoja jūrininkus Feodosijoje, taip pat pranešama apie incidentą, kai rusai iš mokomojo laivyno padalinio mėgino išvežti ginklus, bet ukrainiečiai juos sustabdė. Nors rusai paleido įspėjamuosius šūvius, kraujas pralietas nebuvo.Daugėja pranešimų ir apie Rusijos laivus, paliekančius bazes. BBC pranešė, kad bent 4 laivus matė judančius link Sevastopolio prieplaukų.Ukrainos Gynybos ministerija išplatino pranešimą, kuriame patvirtina, kad Ukrainos karinės pajėgos Kryme paklūsta tik ministerijai, o kariai, net ir apsupti Rusijos dalinių, ginklų nesudeda.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku