Antonovas: jeigu turėčiau pinigų – investuočiau Ukrainoje

Publikuota: 2014-03-19
Atnaujinta 2015-06-09 17:08
Nuotrauka: Herkaus Milaševičiaus („Verslo žinios“)
 

Pateikiame aktualiausias ištraukas iš interviu su Vladimiru Antonovu, publikuotu šios dienos „Ukrainskaja pravda“ numeryje.

Jeigu palygintumėte su kitomis NVS šalimis, kuriose jums teko dirbti, kiek Nacionalinis Ukrainos bankas buvo brangi kontora, palyginti su kitais reguliuotojais? Net žinant mano „meilę“ Lietuvai ar Latvijai , niekada nesame pajutę, jog  kažkuriuos klausimus galime išspręsti už pinigus. Tą patį galima pasakyti apie Rusiją.Asmeniškai aš nė iš vieno žmogaus, nė iš vieno valdininko – reguliuotojo atstovo, kad ir kur būtume dirbę, nesu išgirdęs nė žodžio, jog už  tai, kad klausimas būtų išspręstas, aš kažką skolingas. Tiesa, tai buvo stambūs bankai ir su mumis taip elgtis nebuvo galima.

Tačiau to negali būti! Rusijoje tik ir kalbama apie korupciją, taip pat ir centriniame banke. Labai gaila, bet Rusijoje nuo 2009 m. nedirbu ir negaliu pasakyti. Galiu pasakyti, kad tuomet, kai „Investbankas“  įgyvendino sudėtingą procedūrą, sujungiant keturis skirtingus bankus į vieną, su korupcija nesusidūriau. Korupcijos nebuvo.Nors centrinis bankas ir mokesčių administratorius tikrino keturis kartus.Dar daugiau – 2008 m. Rusijos centrinis bankas  po pasaulinės krizės suteikė „Investbankui“ 100 mln. USD, kaip ir kitiems 200 Rusijos bankų. Likvidumui palaikyti.Aš už tai niekam nieko išvis nemokėjau, išskyrus oficialias tarpbankinės paskolos palūkanas.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Ar jūs planuotumėte grįžti į Ukrainą, kurioje valdžia pasikeitė? Vienas geras mano draugas sako: „man dabar kitą žuvį reikia rūkyti“. Apgailestauju, tačiau įvertinus dabartinę mano finansinę padėtį, kažkokių verslo ambicijų nėra. Tačiau nesiejant su manimi asmeniškai – Ukrainos rinka artimiausioje ateityje bus labai įdomi.

Kokiems investuotojams ir kokiais tikslais? Šiandien Ukraina  įdomi šalis investuotojams, todėl, kad viskas bus parduodama labai pigiai. O kol pigu, protingi žmonės galės uždirbti apčiuopiamus pinigus. Žinoma, rizika aukšta, bet didelis ir pelningumas.

Jeigu turėtumėte laisvų pinigų, jūs investuotumėte šiandien į Ukrainą, nepaisant  politinės krizės ir  defolto (bankrotas, kai valstybė negali išmokėti skolų- red.)? Suprantama, vadovaujantis sveiku protu, ir tik dalį kapitalo. Tačiau taip, investuočiau. Finansinis sektorius pigus o nekilnojamasis turtas parduodamas žemiau savikainos.Be to, rinkoje greit pasirodys įdomių bendrovių. Jų savininkai arba jas parduos, arba ieškos kapitalo, kad jas išlaikytų, nes savarankiškai išlikti bus sunku.

Kiek investuotojams bus įdomios verslo grupių įmonės, artimos „šeimai“? Visi, kas valdo aktyvus patiria šoką.Taip besijaučiantis žmogus negali priimti sprendimų dėl plėtros ar pardavimo. Jam šokas, jis nesuvokia, kas vyksta.  Reikia palaukti, kas bus artimiausią mėnesį. Manau, kad daugelis dabartinių fabrikų ir garlaivių savininkų parduos juos su didžiule nuolaida.

Ar manote, kad naujoj valdžia nenaudos Nacionalinio Ukrainos banko, kaip instrumento, kad galėtų paspausti  buvusius šalies vadovus ir jiems padėjusius verslininkus? Turiu galvoje visos eilės bankų savininkus, kurie aptarnavo  šešėlines valiutines operacijas? Finansinės machinacijos ne Ukrainos banko, o Generalinės prokuratūros bei kitų teisėsaugos institucijų funkcija. Banko geriau neliesti.Visi bankai turi sunkumų. Ir staigus judesys, kad ir kam priklausytų finansinė institucija, gali baigtis neigiama klientų reakcija. Mes kalbame ne apie tai, kas valdo bankus, o apie tuos, kas juose laiko pinigus. Kaip taisyklė – tai paprasti žmonės. Bankai, kurie  užsiėmė šešėlinėmis operacijomis ir aptarnavo konkrečius piliečius – visiems gerai žinomi.O apskritai, verslo žemėlapis turėtų keistis ir turėtų tapti skaidresnis, labiau  suprantamas investuotojui. Tai,  kad Ukrainoje susidariusius  pramoninės grupuotės yra  nebepajėgios veikti – akivaizdu.

Kodėl nebepajėgios veikti? Visos įmonės – sovietinis palikimas, jas būtina modernizuoti. Į  jų atnaujinimą investuota per mažai. Tai reikia keisti. Prireiks milžiniškų lėšų. Jų dabartiniai savininkai, regis, su tuo jau nebesusitvarkys.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku