Antonovas: jeigu turėčiau pinigų – investuočiau Ukrainoje

Pateikiame aktualiausias ištraukas iš interviu su Vladimiru Antonovu, publikuotu šios dienos Ukrainskaja pravda numeryje.
Jeigu palygintumėte su kitomis NVS šalimis, kuriose jums teko dirbti, kiek Nacionalinis Ukrainos bankas buvo brangi kontora, palyginti su kitais reguliuotojais? Net žinant mano meilę Lietuvai ar Latvijai , niekada nesame pajutę, jog kažkuriuos klausimus galime išspręsti už pinigus. Tą patį galima pasakyti apie Rusiją.Asmeniškai aš nė iš vieno žmogaus, nė iš vieno valdininko reguliuotojo atstovo, kad ir kur būtume dirbę, nesu išgirdęs nė žodžio, jog už tai, kad klausimas būtų išspręstas, aš kažką skolingas. Tiesa, tai buvo stambūs bankai ir su mumis taip elgtis nebuvo galima.
Tačiau to negali būti! Rusijoje tik ir kalbama apie korupciją, taip pat ir centriniame banke. Labai gaila, bet Rusijoje nuo 2009 m. nedirbu ir negaliu pasakyti. Galiu pasakyti, kad tuomet, kai Investbankas įgyvendino sudėtingą procedūrą, sujungiant keturis skirtingus bankus į vieną, su korupcija nesusidūriau. Korupcijos nebuvo.Nors centrinis bankas ir mokesčių administratorius tikrino keturis kartus.Dar daugiau 2008 m. Rusijos centrinis bankas po pasaulinės krizės suteikė Investbankui 100 mln. USD, kaip ir kitiems 200 Rusijos bankų. Likvidumui palaikyti.Aš už tai niekam nieko išvis nemokėjau, išskyrus oficialias tarpbankinės paskolos palūkanas.
Ar jūs planuotumėte grįžti į Ukrainą, kurioje valdžia pasikeitė? Vienas geras mano draugas sako: man dabar kitą žuvį reikia rūkyti. Apgailestauju, tačiau įvertinus dabartinę mano finansinę padėtį, kažkokių verslo ambicijų nėra. Tačiau nesiejant su manimi asmeniškai Ukrainos rinka artimiausioje ateityje bus labai įdomi.
Kokiems investuotojams ir kokiais tikslais? Šiandien Ukraina įdomi šalis investuotojams, todėl, kad viskas bus parduodama labai pigiai. O kol pigu, protingi žmonės galės uždirbti apčiuopiamus pinigus. Žinoma, rizika aukšta, bet didelis ir pelningumas.
Jeigu turėtumėte laisvų pinigų, jūs investuotumėte šiandien į Ukrainą, nepaisant politinės krizės ir defolto (bankrotas, kai valstybė negali išmokėti skolų- red.)? Suprantama, vadovaujantis sveiku protu, ir tik dalį kapitalo. Tačiau taip, investuočiau. Finansinis sektorius pigus o nekilnojamasis turtas parduodamas žemiau savikainos.Be to, rinkoje greit pasirodys įdomių bendrovių. Jų savininkai arba jas parduos, arba ieškos kapitalo, kad jas išlaikytų, nes savarankiškai išlikti bus sunku.
Kiek investuotojams bus įdomios verslo grupių įmonės, artimos šeimai? Visi, kas valdo aktyvus patiria šoką.Taip besijaučiantis žmogus negali priimti sprendimų dėl plėtros ar pardavimo. Jam šokas, jis nesuvokia, kas vyksta. Reikia palaukti, kas bus artimiausią mėnesį. Manau, kad daugelis dabartinių fabrikų ir garlaivių savininkų parduos juos su didžiule nuolaida.
Ar manote, kad naujoj valdžia nenaudos Nacionalinio Ukrainos banko, kaip instrumento, kad galėtų paspausti buvusius šalies vadovus ir jiems padėjusius verslininkus? Turiu galvoje visos eilės bankų savininkus, kurie aptarnavo šešėlines valiutines operacijas? Finansinės machinacijos ne Ukrainos banko, o Generalinės prokuratūros bei kitų teisėsaugos institucijų funkcija. Banko geriau neliesti.Visi bankai turi sunkumų. Ir staigus judesys, kad ir kam priklausytų finansinė institucija, gali baigtis neigiama klientų reakcija. Mes kalbame ne apie tai, kas valdo bankus, o apie tuos, kas juose laiko pinigus. Kaip taisyklė tai paprasti žmonės. Bankai, kurie užsiėmė šešėlinėmis operacijomis ir aptarnavo konkrečius piliečius visiems gerai žinomi.O apskritai, verslo žemėlapis turėtų keistis ir turėtų tapti skaidresnis, labiau suprantamas investuotojui. Tai, kad Ukrainoje susidariusius pramoninės grupuotės yra nebepajėgios veikti akivaizdu.
Kodėl nebepajėgios veikti? Visos įmonės sovietinis palikimas, jas būtina modernizuoti. Į jų atnaujinimą investuota per mažai. Tai reikia keisti. Prireiks milžiniškų lėšų. Jų dabartiniai savininkai, regis, su tuo jau nebesusitvarkys.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti