Sankcijos kirstų per Maskvos apsirūpinimą maistu

Publikuota: 2014-03-18
Atnaujinta 2015-06-01 13:04
Nuotrauka: Andrey Rudakov ("Bloomberg")
„Verslo žinios“

NATO aljansui priklausančios šalys tiekia Maskvai daugiau kaip pusę jos suvartojamų vaisių ir uogų ir apie 40% mėsos. Todėl Šiaurės Atlanto aljansui sutarus dėl griežtų ekonominių sankcijų taikymo Rusijai Maskvai tektų skubiai ieškoti didelės apimties produkcijos tiekimo alternatyvų.

Maskvos valdžia išanalizavo galimas NATO šalių sankcijų pasekmes Rusijos sostinei apsirūpinant maisto produktais, rašo rusų laikraštis „Izvestija“.Aleksejus Nemeriukas, Maskvos vyriausybės Prekybos ir paslaugų departamento vadovas, papasakojo laikraščiui, kad tuo atveju, jeigu NATO šalys nutrauktų maisto produktų tiekimą, prekybos tinklams tektų skubiai ieškoti naujų vaisių ir uogų, o vietiniams mėsos perdirbimo kombinatams – kiaulienos ir jautienos tiekėjų.Departameto vadovas tikisi, kad Maskva ilgainiui ras naujus vaisių ir mėsos tiekėjus, tampriau bendradarbiaudama su Brazilija, Kinija, Indija, Pietų Afrikos Respublika.Pasak p. Nemeriuko, šiuo metu Maskva neturi problemų su maisto produktų tiekimu.Departamentas pateikė apsirūpinimo maistu statistiką. Apie 67% Maskvoje suvartojamos mėsos sudaro užsienyje nuperkama produkcija, du trečdalius šio kiekio sudaro mėsa, įvežama iš NATO šalių.85% Maskvoje suvartojamų vaisių ir uogų įsigyjama užsienio šalyse, beveik du trečdaliai šio kiekio – Šiaurės Atlanto aljanso valstybėse, pirmiausia Ispanijoje, Olandijoje, Lenkijoje.„Izvestija“ pabrėžia, kad Maskvos vyriausybė nesitiki problemų su Rusijos sostinės apsirūpinimu pieno produktais, netgi jeigu NATO paskelbtų sankcijas rusams.Iš Ukrainos į Maskvą įvežama labai nedaug maisto produktų, bet didžioji dalis Rusijos sostinėje suvartojamos druskos – ukrainietiškos kilmės.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku