Lietuvos bankui – 100 mln. USD kvota investicijoms į Kiniją

Publikuota: 2014-03-18
Atnaujinta 2015-06-01 12:55
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo ("Verslo žinios")
 

Lietuvos bankas (LB) pirmasis iš Europos centrinių bankų sistemos narių gavo kvalifikuoto užsienio institucinio investuotojo Kinijoje statusą ir 100 mln. USD kvotą tiesioginėms investicijoms į Kinijos vertybinius popierius.

„Tai svarbus žingsnis įgyvendinant praėjusiais metais atnaujintą Lietuvos banko finansinio turto valdymo politiką, kuris suteiks papildomas Lietuvos užsienio atsargų investavimo ir rizikos išskaidymo galimybes“, – LB išplatintame pranešime cituojamas Mindaugas Vaičiulis, Lietuvos banko Bankininkystės tarnybos direktorius.LB gavo oficialų patvirtinimą, kad Kinijos valstybinė užsienio valiutos administracija (angl. State Administration of Foreign Exchange) jam suteikė 100 mln. USD kvotą tiesioginėms investicijoms į Kinijos kapitalo rinką.Pasak p. Vaičiulio, tam, kad LB galėtų pradėti tiesiogiai investuoti į antros didžiausios pasaulio ekonomikos kapitalo rinką, liko paskutinis žingsnis – gauti šios šalies centrinio banko leidimą.LB ir Kinijos vertybinių popierių priežiūros komisija (angl. China Securities Regulatory Commission) jau yra pasirašę Memorandumą dėl bendradarbiavimo vertybinių popierių priežiūros srityje. Jo tikslas – skatinti investuotojų apsaugą ir vertybinių popierių, ateities sandorių ir kitų susijusių investicinių produktų rinkų vientisumą sukuriant bendradarbiavimo sistemą ir ryšių kanalus, stiprinant tarpusavio supratimą ir sudarant sąlygas keistis priežiūros bei technine informacija. Memorandumas atveria kelią visoms mūsų šalies finansų institucijoms siekti kvalifikuoto užsienio institucinio investuotojo statuso, kuris būtinas norint tiesiogiai investuoti į vis labiau atsiveriančią Kinijos finansų rinką.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku