Investuotojai prašo išmokėti draudimo išmokas už „Snore“ dingusias lėšas

Publikuota: 2014-03-18
Atnaujinta 2015-06-01 13:13
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Smulkieji investuotojai, išgirdę, kad jų turėtos banko „Snoras“ akcijos yra bevertės, vis dar nenuleidžia rankų bent dėl „Finastoje“ gulinčių jų sumokėtų milijonų už taip ir neišleistas naujas „Snoro“ akcijas.

Į pakartotinę kovą net po Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pasakyto „ne“ kyla 267 investuotojai, praradę apie 6,5 mln. Lt.Dvi atskiros investuotojų grupės, perėjusios net kelias teismines instancijas, įskaitant Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą (LAT), ir jose išgirdusios nepalankų sprendimą dėl lėšų už taip ir neišleistas naujas „Snoro“ akcijas grąžinimo, nuleisti rankų neketina.Advokato Andriaus Krištapavičiaus suburta 5 investuotojų grupė, į minimą „Snoro“ akcijų emisiją investavusi apie 0,9 mln. Lt, po nepalankaus LAT sprendimo nusprendė kovoti dviem frontais. Ši investuotojų grupė praeitą savaitę kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą ir bandys investuotas lėšas susigrąžinti pagal Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatymą, kuris garantuoja draudimo išmokas ne tik indėlininkams, bet ir investuotojams. Tiesa, tuo atveju, jei įrodoma, kad pinigus draudėjas perleido arba panaudojo be investuotojo valios.Šis įstatymas numato, kad už investiciją iki 3.000 EUR valstybė gali kompensuoti 100% investuotos sumos, o už investiciją nuo 3.000 iki 22.000 EUR – 90% sumos.Išsamią situacijos analizę skaitykite šiandien „Verslo žiniose“.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku