Baimindamasi ES sankcijų Lietuva liberalizuos tabako prekybos taisykles

Publikuota: 2014-03-18
Atnaujinta 2015-06-01 12:03
Nuotrauka: Algimanto Kalvaičio („Verslo žinios“)
 

Prekiauti tabako gaminiais Lietuvoje numatoma leisti ir toms įmonėms, kurios įregistruotos kitose Europos Sąjungos bei Europos ekonominės erdvės šalyse. Tai numatoma Tabako kontrolės įstatymo pakeitime, kurį antradienį Vyriausybė pristatė Seimui svarstyti.

Pagal šiuo metu Lietuvoje galiojantį teisinį reglamentavimą, mažmenines licencijas prekiauti tabako gaminiais gali gauti tik Lietuvoje registruotos įmonės. Tačiau tai prieštarauja jau prieš kelerius metus priimtai ES Paslaugų direktyvai.Marius Skarupskas, ūkio viceministras, Seimo narius informavo, kad ES yra pradėjusi prieš Lietuvą direktyvos pažeidimo procedūrą. „Tyrimas baigtas, todėl jeigu įstatymas nebus pataisytas, Lietuva gali atsidurti Europos teisingumo teisme“, – sakė jis.Viceministras pabrėžė, kad siūlomos įstatymo pataisos neliberalizuoja licencijų išdavimo taisyklių ir nenumato didinti tabako gaminių prekybos vietų skaičiaus: „Projektas tik perkelia į mūsų teisės sistemą ES teisės reikalavimus ir numato, kad tabako gaminių pardavėjų ratas galės būti praplėstas įmonėmis, neregistruotomis Lietuvoje. Bet dėl to tabako gaminių prieinamumas nepadidės.“Seimo nariai sutiko svarstyti Vyriausybės pateiktą pasiūlymą, bet atmetė iniciatyvą skubos tvarka balsuoti dėl Tabako kontrolės įstatymo pataisų priėmimo. Toks balsavimas bus surengtas balandžio pabaigoje.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku