Rusija laikinai atšaukė įstatymo dėl teritorijų prijungimo priėmimą

Publikuota: 2014-03-17
Atnaujinta 2015-06-01 13:08
 

Rusijos parlamentarai atidėjo įstatymo dėl naujų teritorijų prijungimo svarstymą, nes dar žada panagrinėti jo atitikimą tarptautinės teisės normoms.

Vienos iš Rusijos parlamentinių partijų „Teisingoji Rusija“ parengtas įstatymo projektas dėl supaprastinto naujų subjektų prijungimo prie Rusijos Federacijos nebus svarstomas artimiausiu metu, kaip buvo numatyta.Vladimiras Plinginas, Rusijos Valstybės Dūmos teisėkūros komiteto pirmininkas, užsiminė, kad šiuo metu Venecijos komisija yra numačiusi šio įstatymo projekto atitikimą tarptautinės teisės normoms. Komisija numačiusi šį klausimą apsvarstyti penktadienį, kovo 21 d., tai yra tą pačią dieną, kai jį planuota apsvarstyti ir galbūt priimti Dūmoje.„Kiek man žinoma, projekto autoriai atšaukė jį. Artimiausiu metu planuojame gauti atitinkamus oficialius pranešimus. Tokiu būdu nėra pagrindo Venecijos komisijai svarstyti šį projektą, nes jis formaliai neegzistuos“, – aiškino p. Plinginas.Kita vertus, dar 2001 m. Rusijos parlamentas yra priėmęs įstatymą dėl naujo subjekto įtraukimo į Rusijos Federacijos sudėtį tvarkos. „Dabar galiojanti tvarka tokia: naujai prijungiamoje teritorijoje gali būti įsteigtas federalinis subjektas, bet tik susitarus su ta valstybe, į kurią dabar įeina ši teritorija. Procedūra tokia – pasiūlymo iniciatorius kreipiasi į Rusijos prezidentą su prašymu prijungti atitinkamą teritoriją prie Rusijos, prezidentas kreipiasi į Rusijos parlamentą ir vyriausybę bei su jais konsultuojasi dėl naujos teritorijos prijungimo galimybės. Jeigu su pasiūlymu sutinkama, prezidentas parlamentarams pasiūlo įstatymo projektą dėl naujo subjekto prijungimo prie Rusijos“, – paaiškino Michailas Jemeljanovas, pirmasis „Teisingosios Rusijos“ frakcijos vadovo pavaduotojas.Ši partija pasiūlė gerokai supaprastintą įstatymo variantą – įstatymą dėl naujos prijungimo Rusijos parlamentas galėtų priimti vadovaudamasis vien tos teritorijos gyventojų referendume pareikšta valia.Krymo atveju Rusija galėtų iš principo vadovautis ir 2001 m. įstatymu, įvardydamas Krymą kaip jau nepriklausomą valstybę, nebepriklausančią Ukrainai. Todėl Kremlius galėtų nebesikonsultuoti su Kijevu dėl Krymo atsiskyrimo.Separatistinė Krymo valdžia pirmadienį paskelbė apie nepriklausomybę, vadovaudamasi sekmadienį šiame pusiasalyje surengtu vadinamuoju referendumu, kurio metu dauguma šio rusų kareivių užimto krašto gyventojų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos.Antradienį Vladimiras Putinas, Rusijos prezidentas, kreipsis į Rusijos parlamentą su pareiškimu apie Krymą.Venecijos komisija – Europos Tarybos, kuriai priklauso ir Rusija, institucija, privalanti prižiūrėti, ar šiai Tarybai priklausančių šalių teisinės sistemos atitinka tarptautinės teisės normas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku