Latviai paskaičiuos galimus nuostolius dėl sankcijų Rusijai

Publikuota: 2014-03-17
Atnaujinta 2015-06-01 13:07
 

Latvijos vyriausybė skaičiuos nuostolius savo šalies ekonomikai, gresiančius dėl galimų Europos Sąjungos sankcijų Rusijai pritaikymo.

Apie tai interviu Latvijos televizijos TV3 laidai „Nieko asmeniško“ pareiškė Laimdota Straujuma, latvių premjerė, praneša db.lv.Anot jos, jeigu ES pradės taikyti labai griežtas sankcijas Rusijos, vykdančios agresiją prieš Ukrainą, atžvilgiu, Latvija rizikuoja prarasti šimtus milijonų eurų.„Akivaizdu, kad šie nuostoliai nepajustume tuojau pat. Bet ilgalaikėje perspektyvoje neigiamą sankcijų efektą Latvija jaustų ne vienerius metus“, – sakė p. Straujuma.Pasak premjerės, antradienį uždarame posėdyje Latvijos vyriausybė aptars galimus nuostolius, kuriuos šalies ekonomika patirtų dėl vienokių ar kitokių ES sankcijų Rusijai. Kartu būtų ieškoma, kaip kompensuoti galimus praradimus.Ponia Straujuma pabrėžė, kad jau dabar ministrų kabinetas stengiasi labai taupiai leisti biudžeto pinigus, skirtus nenumatytoms išlaidoms – gali būti, kad rezervinių lėšų prireiktų švelninant europietiškų sankcijų Rusijai pasekmes Latvijos ekonomikai.Jau skelbta, kad itin griežtų ekonominių sankcijų taikymas labiausiai kirstų Latvijos geležinkeliams, kurių 60% krovinių yra nukreipta į Rusijos pusę. Prekybos su rusais apimčių mažėjimas ne tik sumažintų geležinkelių pelnus ir apyvartas, bet ir priverstų atleisti iš darbo tūkstančius žmonių.Be to, sankcijos neigiamai paveiktų latvių transporto ir logistikos, maisto, medžio apdirbimo, energetikos ir kai kuriuos kitus ekonomikos sektorius.Latvijos eksporto struktūroje Rusija užima trečią vietą po Lietuvos ir Estijos – rusams tenka apie 12% viso latviško eksporto.Dalis Lietuvos verslininkų irgi baiminasi galimų neigiamų sankcijų Rusijai pasekmių Lietuvos ekonomikai. Esą jų įvedimas gali sumažinti Lietuvos eksporto apimtis maždaug dešimtadaliu ir atnešti kelių milijardų litų nuostolius.ES, kaip ir Jungtinės Amerikos Valstijos, dar svarsto, kokių ekonominių sankcijų reikėtų imtis agresiją prie Ukrainą pradėjusios Rusijos atžvilgiu.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku