Krymas pasiskelbė esąs nepriklausoma valstybė

Publikuota: 2014-03-17
Atnaujinta 2015-06-01 13:18
svg svg
Nuotrauka: Alexander Zemlianichenko Jr ("Bloomberg")
 

Separatistinė Krymo valdžia paskelbė apie šio krašto nepriklausomybę nuo Ukrainos ir apie numatomą prašymą priimti jį į Rusijos Federacijos sudėtį. Tokią deklaraciją pirmadienį priėmė prorusiškas Krymo autonominės respublikos parlamentas, atsižvelgdamas į išvakarėse vykusio vadinamojo referendumo rezultatus.

Pirmuoju deklaracijos punktu nustatyta, kad „Krymas paskelbiamas nepriklausoma suverenia valstybe – Krymo Respublika, kurioje Sevastopolio miestas turi ypatingą statusą“. Kreiptasi į Jungtines Tautas ir visas pasaulio šalis, raginant pripažinti „Kryme gyvenančių tautų sukurtą“ valstybę.„Įsigaliojus šiam nutarimui Kryme netaikomi Ukrainos įstatymai, nevykdomi Ukrainos Aukščiausiosios Rados ir kitų valstybinių organų sprendimai, priimti po 2014 m. vasario 21 d. Ukrainos valstybinių organų veikla Krymo teritorijoje nutraukiama, jų įgaliojimai, turtas ir piniginės lėšos pereina Krymo vyriausybei. Ukrainos teismai, veikiantys Kryme, toliau tęsia savo veiklą, tačiau jų priimami sprendimai negali prieštarauti šiam nutarimui. Aukščiausiais teismo organais Kryme paskelbiami atitinkami krašte veikiantys apeliaciniai teismai. Visos Ukrainos įsteigtos institucijos, įmonės ir kitos organizacijos tampa Krymo nuosavybe. Ukrainos valstybės nuosavybė, esanti Krymo teritorijoje, tampa Krymo vyriausybės nuosavybe“, – rašoma deklaracijoje.Tuo pat metu joje yra ir punktai apie vadinamosios nepriklausomos Krymo valstybės kreipimąsi į Maskvą su prašymu priimti šį kraštą į Rusijos Federaciją: „Krymo autonomijos Aukščiausioji Rada kreipiasi į Rusijos Federaciją su pasiūlymu priimti Krymo respubliką į Rusijos Federacijos sudėtį federacinio respublikos subjekto statusu.“Paskelbta, kad nutarimas įsigalioja nuo priėmimo dienos.Jau pirmadienį popiet Krymo parlamentas žada įforminti oficialų kreipimąsi į Rusijos valdžią. Vakarop Krymo delegacija ketina išvykti į Maskvą, veždama su savimi deklaraciją ir prašymą priimti kraštą į Rusijos sudėtį.Sekmadienį vykusiame referendume, kurio nepripažino nei Ukraina, nei Vakarų valstybės, daugiau kaip 96% balsavusiųjų Krymo gyventojų pasisakė už šio rusų karinių pajėgų okupuoto krašto prisijungimą prie Rusijos.Kalbėdamas parlamente laikinasis prezidentas Oleksandras Turčynovas sakė, kad „referendumas buvo didžiulis farsas, kuris niekada nebus pripažintas civilizuoto pasaulio.Tuo metu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas kalbėdamas telefonu su JAV prezidentu Baracku Obama teigė, kad referendumas atitinka tarptautinius įstatymus ir Rusija gerbs jo rezultatus.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku