Tauragės prekybos centrams uždrausta prekiauti netinkamomis bulvėmis

Publikuota: 2014-03-14
Atnaujinta 2015-06-01 13:01
„Verslo žinios“

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai sulaukę vartotojų skundų dėl Tauragės prekybos centruose parduodamų nekokybiškų bulvių, atliko tyrimą ir nustatė, kad pirkėjams buvo siūlomos sudygusios ir pažeistos puvinio daržovės.

Maistinių bulvių kokybė, jų ženklinimas, laikymo sąlygos buvo tikrinama Tauragės prekybos centruose „Iki“ (Gedimino g.) ir „Norfa“ (Šilalės g.), informuoja VMVT.Kokybės ir  juslinio įvertinimo metu nustatyta, kad bulvės – su didesniais nei 3 mm daigais, pažeistos puvinio, su vidiniais defektais. „Norfoje“ kokybės reikalavimų neatitiko 25% prekyboje buvusių bulvių. 14% rasta su puviniu ir vidiniais defektais, 11% – su didesniais nei 3 mm daigais. Iš prekybos centre „Iki“ tirtų bulvių, kokybės reikalavimų neatitiko 51,8% – daržovės buvo pažeistos puvinio ir su vidiniais defektais.Į tikrintus prekybos centrus bulvės buvo atvežtos iš Lietuvos ūkių. „Norfa“ prekiauja Kooperatinės bendrovės ,,Savas derlius“ išaugintomis bulvėmis, „Iki“ – ūkininko K. Macijausko (Šilutės r.) bulvėmis.Už nustatytus pažeidimus prekybos centrams taikytos rinkos ribojimo priemonės: uždrausta prekiauti kokybės reikalavimų neatitikusiomis bulvėmis, taip pat sustabdyta neįvertintų, bet prekybos salėje bei sandėlyje rastų bulvių realizacija, kol jos bus perrinktos.Atsakingiems darbuotojams skirtos baudos pagal Administracinių teisės  pažeidimų kodeksą.Pasak tarnybos, atsižvelgiant į tai, kad ne vienoje Tauragės parduotuvėje buvo prekiaujama nekokybiškomis bulvėmis, inspektoriai visoje Lietuvoje tikrins prekybos centruose parduodamų bulvių kokybę, ženklinimą, laikymo sąlygas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku