Premjeras paskubėjo – reeksportuotojai blokados kol kas nejaučia

Publikuota: 2014-03-13
Atnaujinta 2015-06-01 13:07
svg svg
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
 

Pastaruoju metu Klaipėdos uoste sumažėjus vištienos šlaunelių krovai iš JAV, premjeras Algirdas Butkevičius ketvirtadienį prabilo apie Rusijai taikomų ekonominių sankcijų įtaką. Tačiau verslininkai sako kol kas ekonominių suvaržymų požymių nejaučiantys.

"Kol kas realių Rusijos draudimų nepajutome. Jei būtų uždraustas reeksportas per Klaipėdos uostą, tai smogtų tiems, kurie vištieną ir jautieną veža į Muitų sąjungos šalis, Kazachstaną ir Baltarusiją. Į pastarąją valstybę jautieną reeksportuojame ir mes", – prekybos grandinę aiškina Justas Venckus, UAB „Limstar Group“, eksportuojančios mėsą, generalinis direktorius.Pačiai Rusijai skirti kroviniai keliaudavo tiesiai į Sankt Peterburgą. Klaipėdoje buvo perkraunami kitoms Muitų sąjungos šalims skirti kroviniai, kuriuos toliau gabendavo traukiniais. Tik kai kurios didelės logistikos įmonės Klaipėdoje išskirstydavo didžiules šaldytos mėsos siuntas, kurios keliaudavo į visas tris šalis. Tačiau jei bent viena iš sąjungos šalių priima draudimą, jis automatiškai taikomos ir kitoms."Alternatyva Klaipėdai būtų Ryga", – aiškina p. Venckus.VŽ primena, kad ketvirtadienį premjeras sakė, jog pastaruoju metu akivaizdžiai sumažėjo ar net nutrūko Rusijai skirtų vištienos šlaunelių iš JAV krova per jūrų krovinių kompanijai „Klaipėdos smeltė“ priklausantį konteinerių terminalą.Esą Rusija nurodė amerikiečiams aplenkti Lietuvos uostus kraunant prekes rusams. Kita  galima tokios situacijos priežastis – pačios Vakarų valstybės pradėjo taikyti ekonomines sankcijas prieš agresyvią Maskvos politiką ir ėmė riboti savo prekių, skirtų Rusijai, gabenimą tranzitu.

Uždaro gamyklas

Kalbant apie Rusijos draudimus, dėl draudimo įvežti kiaulieną iš visos ES, mėsos kainos šalyje šoktelėjo į neregėtas aukštumas. Dėl žaliavos trūkumo uždaromos gamyklos Kaliningrado srityje ir Baltarusijoje."Jei Pietų Amerikos lašiniai, skirti perdirbimui, iki draudimo kainavo 1USD/kg, tai dabar 4 USD/kg ir ten nėra tokio kiekio, kad jo užtektų rusams. Ispanai, italai derasi su Maskva, kad būtų atnaujintas leidimas vežti į Rusiją iš jų valstybių. Jei ne įvykiai Ukrainoje, susitarimas galbūt ir būtų pasiektas", – ekonominę paletę dėlioja p. Venckus.Nors tokį kelią draudžia ES direktyvos, tačiau pati Maskva jį siūlo europiečiams. Kiaulienos ir daugumos gaminių eksportas iš Lietuvos sustabdytas radus afrikiniu kiaulių maru užsikrėtusius šernus.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku