Bernatonis parėmė prezidentę dėl „darbiečių“

Publikuota: 2014-03-13
Atnaujinta 2015-06-01 13:25
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
 

Valdančiajai Socialdemokratų partijai priklausantis teisingumo ministras pareiškė remiąs prezidentės poziciją dėl to, kad į valstybės saugumui svarbius posėdžius nebūtų kviečiami kitos valdančiosios – Darbo partijos (DP) atstovai.

Apie tai Juozas Bernatonis, Teisingumo ministerijos vadovas, pareiškė ketvirtadienį Seime per Vyriausybės valandą.DP nario Mečislovo Zasčiurinsko paklaustas, kaip vertina tai, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė nevykdo įstatymo reikalavimo reguliariai šaukti Valstybės gynimo tarybos posėdžius ir į juos kviesti visus šios tarybos narius, ministras atsakė: „Negalėčiau ir neturėčiau komentuoti, kaip yra vykdomi ar nevykdomi įstatymai. Tai – įstatymų leidėjo prerogatyva. Tačiau jūsų klausimas, matyt, yra padiktuotas pastarojo atvejo, kada prezidentė į vieną svarbų su nacionaliniu saugumu susijusį posėdį nepakvietė kai kurių aukštų pareigūnų. Turiu pasakyti, kad remiu tokį sprendimą. Nes tokiuose posėdžiuose, kuriuose svarstomi tokie valstybės saugumui svarbūs klausimai, turėtų vyrauti tarpusavio pasitikėjimas.“Praėjusios savaitės pradžioje valstybės vadovė surengė aukštų pareigūnų pasitarimą, skirtą aptarti pablogėjusiai saugumo situacijai regione Rusijai pradėjus agresiją prieš Ukrainą. Į šį pasitarimą nebuvo pakviesti DP atstovai – Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė bei Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas Artūras Paulauskas.Po kelių dienų prezidentė paaiškino, kad „darbiečių“ nekviečia į su nacionaliniu saugumu susijusius pasitarimus, nes įtaria šią partiją sąsajomis su Kremliumi.Beje, aukšto rango pasitarimas prezidentūroje nebuvo įvardytas kaip Valstybės gynimo tarybos posėdis.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku