Teismas nusprendė, kad dotacija „darbiečiams“ paskirta neteisėtai

Publikuota: 2014-03-12
Atnaujinta 2015-06-01 13:02
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
 

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) trečiadienį paskelbė, kad valdančioji Darbo partija (DP) 2013 m. antrą pusmetį neteisėtai gavo 1,771 mln. Lt dotaciją iš valstybės biudžeto.

Toks nuosprendis per dvi savaites gali būti apskųstas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. DP atstovai tvirtina taip ir pasielgsiantys.Į VAAT dėl valstybės biudžeto dotacijos „darbiečiams“ kreipėsi opozicinė Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai. Teismas sutiko su konservatorių argumentais, kad DP neturėjo teisės pernai rugsėjį gauti dotacijos, kadangi dar tų metų gegužę, prisijungusi Leiboristų partiją, pakeitė pavadinimą. Todėl formaliai nebeliko DP, kuri dalyvavo 2012 m. Seimo rinkimuose bei 2011 m. savivaldybių rinkimuose, pagal kurių rezultatus ir buvo skirstoma pernykštė biudžeto dotacija politinėms partijoms.„VAAT, išnagrinėjęs administracinę bylą, priėjo išvadą, kad Darbo partija naudotis teise gauti valstybės biudžeto dotaciją galėjo tik iki reorganizacijos. 2013 m. gegužės 14 d. partija neteko juridinio asmens statuso, tą pačią dieną ji buvo išregistruota iš Juridinių asmenų registro ir užregistruota reorganizuota politinė partija – Darbo partija (leiboristai). Teismas pabrėžia, kad viena iš esminių valstybės biudžeto dotacijos skyrimo sąlygų yra rinkimų rezultatai, o Darbo partija (leiboristai) rinkimuose nedalyvavo, todėl jai valstybės dotacija negalėjo būti nei paskirta, nei išmokėta“, – teigiama teismo pranešime spaudai.Prie senojo pavadinimo DP grįžo tik pernai lapkritį, prisijungusi Krikščionių partiją.Jeigu trečiadienį paskelbtasis teismo nuosprendis įsiteisės, „darbiečiams“ teks grąžinti į biudžetą daugiau kaip 1,7 mln. Lt paskirtąją dotaciją.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku