Iš atvykstamojo turizmo numatyta gauti per 5 mlrd. Lt pajamų

Publikuota: 2014-03-12
Atnaujinta 2015-06-01 13:08
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo ("Verslo žinios")
 

Vyriausybės posėdyje trečiadienį pritarta Lietuvos turizmo plėtros 2014–2020 m. programai, kuri numato, kad 2020 m. pajamos iš atvykstamojo turizmo Lietuvoje turėtų viršyti 5 mlrd. Lt.

Pasak ūkio ministro Evaldo Gusto, ministerijos parengtoje programoje numatyti trys svarbiausi tikslai – plėtoti turizmo infrastruktūrą ir gerinti paslaugų kokybę, didinti Lietuvos, kaip turistinės šalies, žinomumą ir gerinti jos įvaizdį, taip pat mažinti turizmo paslaugų sezoniškumą.Tarp numatytų uždavinių - vykdyti kompleksinę rinkodarą tikslinėse rinkose, didinti kultūros renginių, pramogų pasiūlą ne turistinio sezono metu, vystyti patrauklius turistinius maršrutus, gerinti šalies pasiekiamumą ir kt.Programos įgyvendinimo rezultatai bus vertinami pagal numatytus kriterijus – kelionių ir turizmo konkurencingumą, turistų (užsienio) kelionių skaičių, iš (atvykstamojo) turizmo gaunamas pajamas, Lietuvos, kaip poilsio šalies, įvaizdį, apgyvendinimo įstaigų užimtumą ne sezono metu ir kt.

Numatyta, kad jau 2016 m. į Lietuvą atvykstančių užsienio turistų kelionių skaičius turėtų siekti 2,25 mln., o 2020 m. – 2,5 mln. 2012 m. tokių kelionių buvo 1,9 mln. Turizmo departamentas skelbė, kad pernai Lietuvoje apsilankė 2,1 mln. užsienio turistų.Taip pat skaičiuojama, kad 2012 m. pajamos iš atvykstamojo turizmo siekė 3,9 mlrd. Lt, 2016 m. tikimasi pritraukti 4,4 mlrd. Lt, o 2020 m. – 5,1 mlrd. Lt.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku