Prezidentė su vokiečių ministru aptarė ES reakciją į padėtį Ukrainoje

Publikuota: 2014-03-11
Atnaujinta 2015-06-01 13:04
Nuotrauka: Juditos Grigelytės ("Verslo žinios")
 

Lietuvos prezidentė tikisi, kad Europos Sąjunga sugebės kur kas sparčiau reaguoti į Ukrainos regione blogėjančią saugumo situaciją. Apie tai Dalia Grybauskaitė pareiškė antradienį vakare Vilniuje susitikusi su į Lietuvą atvykusiu Franku-Walteriu Steinmeieriu, Vokietijos užsienio reikalų ministru.

Susitikime, pasak prezidentūros pranešimo spaudai, aptarta situacija Ukrainoje ir tolimesni ES veiksmai siekiant stabdyti konflikto eskalavimą. Kalbėta ir apie būtinybę užtikrinti tarptautinių stebėjimų misijų darbą Kryme.„Rusija vykdo atvirą suverenios valstybės užgrobimą ir inkorporavimą į savo sudėtį. Tai brutalios agresijos aktas ir tarptautinių įsipareigojimų pažeidimas. Būtina greita Europos reakcija į Rusijos agresiją“, – pranešime cituojama prezidentė.„Situacija aplink Ukrainą blogėja sparčiau nei buvo galima tikėtis. Prie rytinių Ukrainos sienų telkiama didelė rusų kariuomenė. O ES vėluoja su savo sprendimais“, – po susitikimo žurnalistams sakė Jovita Neliupšienė, prezidentės patarėja užsienio politikos klausimais.Pasak pranešimo spaudai apie prezidentės susitikimą su vokiečių ministru, vienas iš būdų stabilizuoti situaciją – tarptautinių misijų darbas. „Svarbu, kad šios misijos būtų nešališkos ir savo profesionaliu darbu padėtų ieškoti kelio taikiam Ukrainos ir Rusijos dialogui. Rusija blokavo visas iki šiol į Krymą siųstas tarptautines stebėjimo misijas“, – rašoma jame.Prezidentė pabrėžė, kad Europa rizikuoja turėti dar vieną „užšaldytą“ konfliktą, nors nei vienas iš tokių konfliktų neprisideda prie žemyno saugumo ir stabilumo.Pasak p. Grybauskaitės, Europa turi aiškiai parodyti, kad remia Ukrainos žmones ir yra pasiruošusi padėti stabilizuoti padėtį šioje šalyje. Anksčiau ES nutarė, kad Ukrainai bus skirta 11 mlrd. EUR finansinė pagalba, taip pat siekiama kuo greičiau pasirašyti Asociacijos sutarties tarp ES ir Ukrainos politinę dalį.Vokietijos ministras po susitikimo žurnalistams trumpai pareiškė: „Reikia rasti diplomatinę išeitį, kad padėtis nebūtų toliau eskaluojama. Ne mes buvome šios situacijos iniciatoriai, bet Rusijai su Ukraina reikia padėti susitarti diplomatinėmis priemonėmis. Reikia apsispręsti ir žiūrėti Europoje, ką darysime po šio savaitgalio, kai įvyks referendumas ir Krymas tikriausiai apsispręs įsijungti į Rusiją – kaip mes reaguosime, kokiu keliu eisime, ką darysime. Mes, užsienio reikalų ministrai, turime labai kruopščiai viską apsvarstyti ir pateikti pasiūlymus ES vadovų tarybai.“

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku