Darbo partijos vadovė Kovo 11-osios minėjime „įkando“ prezidentei

Publikuota: 2014-03-11
Atnaujinta 2015-06-01 11:16
svg svg
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo ("Verslo žinios")
 

Pastarojo laikotarpio politiniai nesutarimai atsispindėjo ir antradienį Seime surengtame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo minėjime.

Prezidentę Dalią Grybauskaitę, atvykusią į Seimo rūmuose surengtą Kovo 11-osios metinių minėjimą, pasitiko ir į istorinę plenarinių posėdžių salę palydėjo parlamento pirmininkė Loreta Graužinienė.Pačioje salėje laukta galimų politinio protesto prieš prezidentę demaršų, tačiau jų nebuvo.Bet savo kalboje minėjimo dalyviams p. Graužinienė netiesiogiai apkaltino valstybės vadovę politikavimu ir priešpriešos skleidimu. „Šios dienos yra kupinos susirūpinimo ir nerimo dėl įvykių Ukrainoje. Klausimas rimtas – ar sustos Vladimiras Putinas, peržengęs Ukrainos sienas? Tokiomis sąlygomis turėtume elgtis atsakingai valstybės viduje – neturėtume dirbtinai ieškoti priešų ir skleisti gandų vardan savo politinių tikslų, padiktuotų rinkimų kampanijos išskaičiavimų. Norisi tikėtis, kad tokie pareiškimai yra tik tuščios politinės ambicijos“, – sakė Seimo pirmininkė.Šiuos jos žodžius palydėjo į minėjimą susirinkusiųjų valdančiųjų plojimai. Bet pati prezidentė ir ją remianti opozicija neplojo.Ponia Grybauskaitė minėjime nekalbėjo.Prieš kelias dienas p. Grybauskaitė pareiškė kaltinimus p. Graužinienės vadovaujamai Darbo partijai (DP) sąsajom su Kremliumi. Ir ši partija, ir visa valdančioji koalicija griežtai atmetė tokius kaltinimus, pareikalaudami valstybės vadovės pasiaiškinimų, kurių tikisi iki šios savaitės pabaigos.Nepriklausomybės akto signatarė Birutė Valionytė savo kalboje minėjime apgailestavo, kad dėl pastarojo laikotarpio politinių nesutarimų valdžios viršūnėse lietuviai jaučiasi nesaugūs kaimyninei Rusijai žvanginant ginklais. „Tokia padėtis valstybėje yra pavojinga“, – kalbėjo ji. Signatarė paragino valstybės vadovus vardan šalies saugumo užtikrinimo pamiršti politinius nesutarimus ir kartu spręsti strateginius Lietuvos apginamumo klausimus.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku