Prezidento rinkimų dieną joks referendumas nevyks

Publikuota: 2014-03-10
Atnaujinta 2015-06-01 10:47
„Verslo žinios“

Seimas nusprendė nesvarstyti pasiūlymo kartu su prezidento rinkimais gegužę surengti referendumą dėl piliečių parašų skaičiaus, reikalingo referendumui inicijuoti, sumažinimo.

Pirmadienį Seimas pradėjo eilinę pavasario sesiją. Pirmame plenariniame posėdyje turėjo įvykti balsavimas dėl Seimo nutarimo projekto dėl referendumo paskelbimo š.m. gegužės 11 d., tai yra tą pačią dieną, kai vyks prezidento rinkimai. Šiame referendume ketinta pasiūlyti rinkėjams balsuoti dėl dviejų Konstitucijos straipsnių pataisų, nustatančių, kiek reikia surinkti piliečių parašų, kad būtų inicijuotas referendumas.Šiuo metu Konstitucija numato, kad referendumą surengti gali ne mažiau kaip 300.000 rinkėjų. Bet Seime atsirado iniciatyvos šią kartelę nuleisti iki 200.000 parašų. Pirmadienis yra paskutinė diena, kai Seimas galėjo priimti nutarimą dėl referendumo gegužės 11-ąją paskelbimo.Bet dėl nutarimo priėmimo nebalsuota. Todėl referendumas šiuo klausimu kartu su prezidento rinkimais tikrai neįvyks.Tačiau, pasak Juliaus Sabatausko, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko, gali būti, kad toks referendumas įvyks kartu su Europos Parlamento rinkimais gegužės 25 d. Dėl to bus apsispręsta kiek vėliau šį mėnesį, susitarus dėl to, kada įvyks piliečių inicijuojamas referendumas dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams. Pastarasis referendumas gali būti paskelbtas birželio 29 d., bet kaip alternayva siūloma ir gegužės 25-osios data.Norint, kad būtų priimta siūloma konstitucinė pataisa dėl piliečių parašų kartelės sumažinimo referendumui inicijuoti, visuotiniame balsavime už tai turi balsuoti ne mažiau kaip pusė, tai yra ne mažiau kaip 1,35 mln. visų rinkėjų.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku