Putinas atsiliepė į  Krymo premjero prašymą

Publikuota: 2014-03-01
Atnaujinta 2015-06-01 13:19
Vladimiras Putinas.
svg svg
Vladimiras Putinas. Nuotrauka: SeongJoon Cho („Bloomberg“)
„Verslo žinios“

Sergejus Aksionovas, Krymo vyriausybės vadovas, partijos „Russkoje Jedinstvo“ lyderis, šiandien kreipėsi į Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, kad šis padėtų užtikrinti regione „taiką ir ramybę“. Kremlius jau atsiliepė. Tuo metu Rusijos užsienio reikalų ministerija dėl padėties aštrinimo Kryme apkaltino Kijevą.

„Nepaisydama pasiektų susitarimų dėl tvarkos palaikymo tarnybų vadovų skyrimo, vakar, pažeisdama Autonominės Krymo Respublikos konstituciją, Ukrainos valdžia Krymo milicijos vadovu paskyrė Igorį Avrutskį. Šis paskyrimas, kaip ir neįvardintų ginkluotų grupuočių buvimas teritorijoje, parodo, jog tvarkos palaikymo pajėgos negali efektyviai kontroliuoti situacijos respublikoje“, – išplatintame pranešime teigia p. Aksionovas, Krymo premjeru paskirtas ketvirtadienį, kai Autonominės Respublikos Rados posėdis vyko prižiūrint ginkluotiems užpuolikams.Ponas Aksionovas pranešime teigia, kad, turint omenyje esamą situaciją, jis nutaria, kad saugumo pajėgų, o taip pat – kariuomenės ir laivyno Kryme vadovai turi paklusti tiesiogiai jam, praneša „Interfax-Ukraina“.„Suprasdamas atsakomybę už piliečių gyvybes ir saugumą, aš kreipiuosi į Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, kad jis padėtų užtikrinti taiką ir ramybę Krymo teritorijoje“, – sako p. Aksionovas. Dar ketvirtadienį, tik išrinktas ministrų tarybos vadovu, jis buvo pareiškęs, kad laiko Viktorą Janukovyčių teisėtu Ukrainos prezidentu.Kremlius beveik iš karto sureagavo. Išplatintame pranešime teigiama, kad Rusija atkreips dėmesį į p. Aksionovo prašymą, tegia agentūra „RIA Novosti“.„Rusija šio prašymo be dėmesio nepaliks“, – teigia Kremlius. Konkretus Rusijos valdžios atstovas nėra nurodomas.

Rusija kaltina Kijevą

Rusijos užsienio reikalų ministerija išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad „gerai žinomos politinės jėgos Kijeve siekia destabilizuoti“ Krymą.„Kovo 1-osios naktį neįvardinti ginkluoti vyrai, atvykę iš Kijevo, bandė užimti Krymo vidaus reikalų ministeriją“, – teigia Rusijos užsienio reiaklų ministeriją, kurią cituoja „Interfax“. Maskvos teigimu, priešiškų grupuočių veiksmus pavyko atremti.„Mes kreipiamės į tuos, kurie išduoda tokius įsakymus Kijeve, raginame laikytis santūrumo. Laikome, kad visiškai neatsakinga yra bloginti ir taip įtemptą situaciją Kryme“, – rašoma pranešime.Kaip rašo „Kyiv Post“, tokie Kremliaus pareiškimai jau anskčiau yra buvę karinės intervencijos preliudais kitose šalyse, pavyzdžiui, 2008 m. Gruzijoje, kai buvo skelbta, kad nuo valdžios reikia ginti rusus, gyvenančius Abchazijoje ir Pietų Osetijoje.Andrejus Deščycia, Ukrainos užsienio reikalų ministras, atsakydamas į Rusijos kaltinimus, teigė, kad jie neatitinka realybės, rašo „Unian“.„Pareiškimas, kurį padarė Rusijos užsienio reikalų ministerija, kad kažkas užėmė pastatą – netiesa“, – sakė p. Deščytsa.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku