Donecke protestuotojai iškėlė Rusijos vėliavą, Charkove – 97 sužeistieji

Publikuota: 2014-03-01
Atnaujinta 2015-06-01 13:12
Nuotrauka: Andrejaus Rudakovo („Bloomberg“)
„Verslo žinios“

Protestuotojai Rytų Ukrainoje esančiame Donecke su visu stiebu nutraukė Ukrainos vėliavą prie regiono administracijos pastato ir iškėlė Rusijos vėliavą, o milicija paskelbė paklusianti regiono žmonėms, reikalaujantiems atsiskyrimo nuo Kijevo, rašo „Unian“. Tuo metu Charkove vyko susirėmimai tarp prorusiškai nusiteikusių ir naująją valdžią palaikančių asmenų.

Tūkstantinė minia, susirinkusi protestuoti prieš naująją valdžią, skandavo „Donbasas“, „referendumas“ ir „Doneckas – Rusijos miestas“.Pavlas Gubariovas, save vadinantis „Donbaso liaudies milicijos“ vadu, kalbėjo susirinkusiems, kad Donecko žmonės neturėtų paklusti Andrejui Šišatskui, regiono administracijos vadovui, kuris „išdavė Donbaso žmones“, pritardamas naujai Kijevo valdžiai.Minia, susirinkusi apie 12 val. šeštadienį, reikalauja nepaklusti naujajai Kijevo valdžiai, nepervesti mokesčių į valstybės biudžetą ir referendumo dėl federalizacijos. Protestuotojai išreiškė paramą Krymui ir Charkovui, kur tokie reikalavimai jau paskelbti.Romanas Romanovas, Donecko milicijos vadovas, atėjęs į aikštę pas protestuotojus, pranešė, kad milicija „paklus regiono žmonėms“ – pereina į prorusiškų protestuotojų pusę.Šeštadienį vakare Donecko miesto taryba išplatino pranešima, kuriame teigiama, jog protestuotojų siekiai yra remiami ir iš regiono administracijos reikalaujama skubiai paskelbti apie referendumą dėl Donbaso ateities.Tuo metu Charkove vyko susirėmimai tarp prorusiškai nusiteikusių asmenų ir Maidano aktyvistų, užėmusių regiono administracijos pastatą. Per juos sužeista beveik 100 žmonių, teigia „Unian“.Prieš naująją valdžią protestuojančiai miniai pavyko perimti regiono administracijos pastatą, virš jo taip pat iškelta Rusijos vėliava. Milicija į susirėmimus nesikišo.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku