Merkel pasakė Grybauskaitei, kad vokiečiai laukia lietuvių euro zonoje

Publikuota: 2014-02-08
Atnaujinta 2015-06-01 13:05
Dalia Grybauskaitė ir Angela Merkel.
Dalia Grybauskaitė ir Angela Merkel. Nuotrauka: Roberto Dačkaus (Prezidentės spaudos tarnybos)
„Verslo žinios“

Vokietija pasirengusi palaikyti Lietuvos siekį kitąmet tapti euro zonos nare. Tai šeštadienį Erfurto mieste susitikusi su prezidente Dalia Grybauskaite pareiškė Angela Merkel, Vokietijos kanclerė.

Lietuvos noras įsivesti eurą tapo viena iš p. Grybauskaitės ir p. Merkel susitikimo temų.„Šį pusmetį 18 euro zonos šalių, įvertinusios Lietuvos ekonomikos raidą ir perspektyvas, išsakys savo nuomonę, ar Lietuva yra pasirengusi eurui. Vokietija remia Lietuvos pastangas įstoti į euro zoną ir yra pasirengusi palaikyti Lietuvos narystę euro zonoje, jei mūsų šalis atitiks Maastrichto kriterijus. Galutinį sprendimą dėl Lietuvos prisijungimo prie euro zonos Europos Sąjungos (ES) finansų ministrai turėtų priimti šių metų viduryje. Pasak prezidentės, pasirengimas eurui apsaugos šalį nuo finansinio populizmo ir užtikrins atsakingą elgesį su valstybės pinigais“, – teigiama oficialiame pranešime apie susitikimą.Darbo susitikime kalbėta ir apie dvišalį bendradarbiavimą energetikos saugumo srityje. Pasak prezidentės, Vokietija remia Lietuvos energetinio savarankiškumo siekius bei trečiojo ES energetikos paketo įgyvendinimą, kuris leis sukurti konkurencingą energetikos rinką ir užkirs kelią neteisingoms energijos kainoms. Be to, Vokietijos energetikos kompanija „E.ON“ taip pat palaiko Lietuvos pozicijas derantis su Rusijos dujų koncernu „Gazprom“ dėl mažesnių dujų kainų.Susitikime taip pat kalbėta apie Lietuvai ir visai ES svarbią nedarbo mažinimo problemą. Prezidentės teigimu, ES yra numačiusi finansines priemones jaunimo garantijų iniciatyvai įgyvendinti, struktūrinę paramą regionų plėtrai, socialinės atskirties mažinimui.„Jeigu ši parama bus panaudota skaidriai ir efektyviai, realią jos naudą pajus kiekvienas žmogus. Vokietijos patirtis sprendžiant jaunimo užimtumo problemas, pasak prezidentės, gali tapti pavyzdžiu ir Lietuvai bei kitoms ES šalims“, – teigiama pranešime.Ponia Grybauskaitė su kanclere kalbėjo ir apie dvišalius ekonominius santykius. Prezidentės nuomone, verslo ryšių su didžiausia ES valstybe plėtra padeda Lietuvai vystyti savo ekonomiką. Lietuvos prekybos partnerių sąraše Vokietija yra antroje pagal prekybos apyvartą ir yra trečia didžiausia investuotoja mūsų šalyje – pernai tiesioginės Vokietijos investicijos Lietuvoje siekė 4,3 mlrd. Lt.Abiejų šalių vadovės aptarė ir padėtį Ukrainoje bei ES Rytų partnerystės programos perspektyvas.Kanclerės kvietimu prezidentė dalyvavo p. Merkel vadovaujamos didžiausios Vokietijoje politinės jėgos – Krikščionių demokratų partijos kongrese, kur buvo kalbama apie aktualiausias ES problemas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku