Keli šimtai „tituškų“ išsisklaidė, Maidanui parodžius jėgą

Publikuota: 2014-02-08
Atnaujinta 2015-06-01 12:55
Nuotrauka: Aleksandro Motino („Wikimedia Commons“)
„Verslo žinios“

Kijevo protestuotojų savigynos grupės praneša apsisaugojusios nuo potencialaus susirėmimo su keliais šimtais gyventojų, kurie vidurdienį artinosi prie barikadų „daryti tvarkos“, rašo „Kyiv Post“.

Prie protestuotojų, įsikūrusių netoli užimtos Kijevo miesto rotušės, artėjo iki 500 įtariamų „tituškų“ – vyriausybės nusamdytų žmonių, kurių tikslas – kelti neramumus ir trukdyti protestuotojams.Maidanas ruošėsi gintis, ginklavosi lazdomis, skydais ir kastuvais, tačiau to neprireikė. Pasirodžius dar apie 1.000 ginkluotų opozicionierių, tarp kurių buvo ir protestuotojų savigynos grupių „Spilna Sprava“ ir „Spravi Sektor“ narių, „tituškos“ atsitraukė.Nors žiniasklaidoje pranešama, kad išsklaidyti protestuotojus norėjo Kijevo gyventojai, viena moteris „Kyiv Post“ pripažino, kad grupė atvyko iš Donecko Rytų Ukrainoje, nes „mieste vyksta betvarkė ir ją reikia išvalyti“.Kaip teigia leidinys, kai kurie iš susirinkusiųjų atrodė išvargę ar neturėjo dantų, kai kurie vilkėjo viešojo sektoriaus komunalinių bendrovių liemenes. Grupė nebuvo gikluota.Policijos matyti nebuvo. Pusantros valandos trukusi įtampa išsisklaidė, niekas nenukentėjo.Opozicijos partijos „Tėvynė“ pranešime teigiama, kad pasirodę tvarkos reikalaujantys gyventojai – Vidaus reikalų ministerijos provokacvija.„Norime kreiptis į „tituškas“, kurie save vadina kijeviečiais – neterškite Kijevo gyventojų orumo“, – rašoma pranešime.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku