Lizingo rinka pernai atsigavo po 4 metų smukimo

Lietuvos lizingo rinka pernai po kelis metus trukusio smukimo vėl augo, o tą, kaip teigiama, nulėmė atsigaunantis pasitikėjimas ekonomikos perspektyvomis, taip pat vis dar žemos skolinimosi palūkanos.
Lietuvos bankų asociacija penktadienį spaudos konferencijoje paskelbė, kad 11-os Lietuvos bankų ir lizingo bendrovių lizingo portfelis 2013 m., palyginti su 2012 m., išaugo 5,45%, nuo 5,01 mlrd. iki 5,29 mlrd. Lt.(Atnaujinimai visame tekste)Pernai sudaryta 3,03 mlrd. Lt vertės naujų lizingo sutarčių. Tai 14% daugiau, nei 2012 m.Stasys Kropas, Lietuvos bankų asociacijos vadovas, konferencijoje pažymėjo, kad pernai bendras portfelis augo po 4 metų portfelio mažėjimo tendencijos.Pasak p. Kropo, lizingo rinkos ūgtelėjimas gerai iliustruoja atsigaunantį Lietuvos verslo ir gyventojų pasitikėjimą ekonomikos perspektyvomis. Jis taip pat pripažino, kad teigiamą postūmį lizingo rinkai padarė vis dar kone rekordinėse žemumose išliekančios palūkanos.Pasak Laimono Belicko, Lietuvos bankų asociacijos Lizingo komiteto pirmininko, priklausomai nuo lizingo rinkos segmento, lizingo metinės palūkanos šiuo metu svyruoja nuo 2% iki 6%.
Pakėlė vilkikai
Teigiama, kad labiausiai lizingo rinką pernai augino krovininio transporto lizingo segmentas.Bendrovės "Datacenter" statistika rodo, kad lizingu parduotų vilkikų skaičius 2013 m. sudarė 3.146. Palyginimui, 2012 m. 2.427."Praėję metai buvo paskutiniai, kai dar buvo galima įsigyti ir ES registruoti pigesnius EURO5 standarto vilkikus. Vežėjai augino parką ruošdamiesi griežtėjantiems reikalavimams, kurie įsigaliojo nuo šių metų sausio. Šiemet kiekvienas registruojamas vilkikas jau turi atitikti EURO6 standartą", - sako p. Belickas.Populiariausi pernai buvo "Mercedes-Benz", DAF, "Volvo" sunkvežimiai jiems lizingu parduodamos sunkiosios technikos portfelyje teko atitinkamai 34%, 25% ir 16% rinkos.
Kiti segmentai
Taip pat pastebima, kad tarp kitų kilnojamojo turto segmentų lizingo rinką pernai kėlė ir žemės ūkio technika. Tikimasi, kad šis segmentas išliks aktyvus prasidedant naujam ES paramos lėšų skirstymo periodui.Bendras lizingu parduotų naudotų automobilių skaičius, pagal "Datacenter" duomenis, pernai ūgtelėjo trečdaliu, nuo 3.209 iki 4.136. Dauguma lizingu parduotų naudotų automobilių 4-7 metų amžiaus. Kas šeštas registruotas naudotas automobilis puikavosi "Volkswagen" ženklu, toliau pirmame trejetuke BMW ir "Toyota" (po 10% rinkos)Tuo tarpu naujų automobilių lizingu pernai parduota 6,5% daugiau nei 2012 m., arba 7.665. Iš viso pernai registruoti 12.651 nauji automobiliai, lizingu naudojosi 3 iš 5 naujų automobilių pirkėjų. Lyderių trejetukas čia panašus kaip ir naudotų automobilių atveju: pirmauja "Volkswagen" (19%), "Toyota" (12%), "Škoda" (11%).Lizingu įsigyjamų lengvųjų automobilių rinkos prieaugis įdomus tuo, kad pernai bendras Lietuvoje parduotų naujų lengvųjų automobilių skaičius krito. Nepaisant stagnuojančios naujų lengvųjų automobilių rinkos, didėjantis lizingo būdu įsigyjamų automobilių skaičius rodo besikeičiančius vartotojų įpročius, teigia asociacija.Vis daugiau vairuotojų susimąsto, ar verta, turint ribotą pinigų sumą automobilio įsigijimui, pirkti padėvėtą ir mažiau patikimą automobilį, ar geriau panaudoti turimas lėšas pradiniam įnašui už naują automobilį sumokėti. Gerėjant ekonominei padėčiai ši tendencija turėtų išlikti ir sustiprėti, tikisi p. Belickas.Naujų priekabų bei puspriekabių pardavimai beveik nepakito pagal Datacenter duomenis, pernai lizingu parduotos 2176 priekabos ir puspriekabės, tuo tarpu 2012-aisiais šis skaičius siekė 2181. Pirmavo Schmitz, Krone ir Kogel prekių ženklai.Pastebima, kad nekilnojamasis turtas traukiasi iš Lietuvos lizingo įmonių balansų, nes naujų šio tipo sutarčių beveik nesudaroma.Beje, į visą šią statistiką pateko tik dalis vartojimo lizingo rinkos duomenų.Lietuvos bankų asociacija skaičiuoja, kad jos narių, teikiančių lizingo paslaugas, lizingo portfelis 2013 m. sudarė 6,3% Lietuvos finansų rinkos ir buvo antras didžiausias finansų sektorius po bankų.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti