Lėktuvų keleiviams žada daugiau teisių

Publikuota: 2014-02-06
Atnaujinta 2015-06-01 12:53
Nuotrauka: Juditos Grigelytės ("Verslo žinios")
 

Europos Parlamente skinasi keliasi įstatymo projektas, kuriuo siekiama stiprinti lėktuvų keleivių teises.

Kaip praneša BBC, trečiadienį parlamentarai palaimino projektą, kuriuo siūloma keleiviams suteikti daugiau teisių dėl informacijos, priežiūros ir pasirūpinimo kitais maršrutais, tuo atveju, kai keleivis „užstringa“ oro uoste. Šie pakeitimai dar bus derinami su ES Taryba.

Dabar šis projektas bus svarstomas birželį. Juo taip pat išplečiamos nusiskundimų galimybės ir jų užtikrinimo priemonės. Teigiama, kad šiuo metu tik 2% parašiusiųjų skundus yra kompensuojamos patirtos išlaidos.
„Lėktuvų keleivių teisės svarbios beveik visiems ES piliečiams. Iki šiol padėtis priminė Dovydo kovą su Galijotu, nes tik 2% keleivių, pateikusių skundus skrydžių bendrovėms, sulaukdavo kompensacijų. Tikiu, kad šiandien priimtas tekstas tinkamai suderina oro vežėjų ir keleivių teises. Sustiprinome vartotojų apsaugą, o kartu išlaikėme ir pramonei reikalingą lankstumą“, -  EP pranešime cituojamas parlamentaras Georges Bachas.Atnaujintų taisyklių projekte siūloma įpareigotų oro vežėjus užtikrinti, kad oro uoste būtų kontaktinis asmuo, kuris teiktų keleiviams informaciją ir padėtų jiems atidėjus skrydį, jį atšaukus ar praradus bagažą. Jis taip pat turėtų priimti keleivių teikiamus skundus.Jei į skundą nebūtų atsakyta per 2 mėnesius, tai reikštų, kad oro vežėjas sutinka su prašomu kompensavimu. Ypatingų aplinkybių, sutrikdžiusį planuota skrydį, atveju (pvz., gedimas dėl paukščio atsitrenkimo, karas, politiniai neramumai ar nenumatyti oro vežėjų bei oro uostų darbuotojų darbo ginčai) vežėjai galės nemokėti kompensacijų, tačiau turės raštu atsakyti į pateiktą skundą ir nurodyti konkrečias skrydžio atšaukimo ar atidėjimo aplinkybes. Be to, ypatingos aplinkybės leis oro vežėjams apriboti keleivio apgyvendinimo trukmę iki penkių nakvynių.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku