Zoologijos sodo renesansui reikia 40 mln. Lt ir naujo detaliojo plano

Publikuota: 2014-02-05
Atnaujinta 2015-06-01 13:12
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Be naujo detaliojo plano Lietuvos zoologijos sodui Kaune užsivers galimybė gauti modernizavimo pirmajam etapui reikalingą 40 mln. Lt ES paramą.

Už šias lėšas galėtų būtų iš esmės atnaujinti voljerai, įrengtos oranžerijos, tropikariumai, sutvarkyta infrastruktūra – šiems darbams lėšų nepavyko gauti dešimtmečiais.Zoologijos sodo vadovų duomenimis, objekte reikalinga ir nauja veterinarijos gydykla, eskalatoriai neįgaliesiems. Zoologijos sodas Kaune užima 15,6 ha teritoriją.Pagal projektą reikia 100 mln. Lt, ministerijos duomenimis – užtektų ir 40 mln. LtVŽ duomenimis, vadovaujantis UAB „Projektų rengimo centro“ pernai atlikta Zoologijos sodo galimybių studija, šiam objektui iki 2019 m. reikėtų 100 mln. Lt finansinės injekcijos. Pirmojo etapo darbams, Aplinkos ministerijos duomenimis, užtektų 40 mln. Lt.Apie tai, jog ES parama bus nukreipta į kitus projektus, jei Kauno m. taryba nepatvirtins naujo Zoologijos sodo detaliojo plano, trečiadienį informuoja Aplinkos ministerija. Šios ministerijos pavaldume yra Zoologijos sodas.„Plano patvirtinimas užtikrins sklandų ES paramos lėšų panaudojimą ir Zoologijos sodo ateitį“, - teigiama Aplinkos ministerijos pranešime. Kauno m. tarybos posėdis, kuriame bus svarstomas Zoologijos sodo detalusis planas, vyks šį ketvirtadienį.

Dabartinis 4 mln. Lt finansavimas – tik egzistencijai

Valentinas Mazuronis, aplinkos ministras, teigia, jog su ES parama galima Zoologijos sodą paversti vienu iš labiausiai lankomų Kauno objektų.Aurimas Didžiokas, Zoologijos sodo direktorius, VŽ yra sakęs, jog šiuo metu unikalus objektas tegali egzistuoti, o apie plėtrą tegalima tik pasvajoti.„Šiuo metu mūsų būklė – egzistavimas minimaliomis sąnaudomis. Kasmet Aplinkos ministerija Zoologijos sodo išlaikymui skiria 4 mln. Lt – su šiomis lėšomis mes galime tik išgyventi, ženkliai nekeičiant gyvūnų laikymo sąlygų, nekeliant algų darbuotojams“, - sako p. Didžiokas.

Siekiama mažinti sezoniškumą

Pernai buvo atlikta Zoologijos sodo galimybių studija, parengtas naujas detalusis planas. Atliktoje studijoje Lietuvos zoologijos sodas suprojektuotas, kaip gyvūnams patogi ir lankytojams patraukli teritorija.Čia planuojama praplėsti lankymo galimybes rudens ir žiemos metu, lankytojus kviečiant į oranžerijas, tropikariumus bei patalpas, kuriose gyvūnus būtų galima stebėti jų įprastoje aplinkoje.Nurodoma, jog tarp kitų galimų Zoologijos sodo modernizavimo finansavimo šaltinių – privataus kapitalo, Kauno m. savivaldybės lėšos, surinktos aukos.Savivaldybė Zoologijos sodo neperėmė dėl didelių sąnaudųAndrius Kupčinskas, Kauno meras, VŽ yra sakęs, jog savivaldybė ir taip prisideda prie Zoologijos sodo prieigų tvarkymo, o tiesioginės paramos objektui negali skirti, nes ši biudžetinė įstaiga nėra jos pavaldume.„2010 m. mums buvo siūlyta iš Kauno apskrities pavaldumo perimti Zoologijos sodą, bet, pamačius dideles sąnaudas ir būtinas investicijas, mes nusprendėme atsisakyti šios galimybės. O dabar Zoologijos sodui padedame, tvarkydami prieigas“, - teigė p. Kupčinskas.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Remia verslininkai ir privatūs asmenys

Zoologijos sodo vadovo duomenimis, šiuo metu verslininkai ir privatūs asmenys remia 20 gyvūnų išlaikymą. Zoologijos sode Kaune laikomi 2.020 gyvūnų, iš kurių nemažai yra įtraukta į Lietuvos ir Tarptautinę raudonąsias knygas.Lietuvos zoologijos sodas yra Europos zoologijos sodų ir akvariumų asociacijos narys-kandidatas, dalyvauja retų ir nykstančių gyvūnų europinėje veisimo programoje. Aplinkos ministerijai priklausančioje biudžetinėje įstaigoje dirba 130 darbuotojų.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku