Tyrimas: korupcijos kaina ES ekonomikai prilygsta jos biudžetui

Publikuota: 2014-02-05
Atnaujinta 2015-06-01 13:24
„Verslo žinios“

Korupcijos mastas Europoje užgniaužia kvapą, o jos kaina Europos ekonomikai siekia mažiausiai 120 mlrd. EUR kasmet,.

Cecilia Malmstroem, Europos Sąjungos vidaus reikalų komisarė, pristatė korupcijos paplitimo ataskaitą. Pasak jos, tikroji korupcijos kaina gali būti gerokai didesnė nei 120 mlrd. EUR. Ši suma prilygsta metiniam ES biudžetui.„Problemos mastas Europoje užgniaužia kvapą“, - sakė p. Malmstroem.Už kovą su korupcija yra atsakingos nacionalinės vyriausybės, o ne ES institucijos. Tačiau, pasak p. Malmstroem, EK buvo paprašyta atlikti šią studiją.Remiantis ja, Jungtinėje Karalystėje tik 5 iš 1.115 apklaustų žmonių, t.y. mažiau nei 1%, sakė, jog iš jų buvo tikimasi mokėti kyšį. Tai geriausias rezultatas Europoje. Švedija taip pat įvardijama kaip geriausią pavyzdį rodant šalis, teigiama, kad kitos šalys turėtų mokytis iš švedų, kaip užkirsti kelią korupcijai.Tačiau nei 64% apklausoje dalyvavusių britų teigė tikintys, kad korupcija JK yra plačiai paplitusi. Visoje ES teigiamai į šį klausimą atsakė 74% respondentų.Kai kuriose šalyse itin didelis skaičius apklaustųjų teigė susidūrę su korupcija. Tarp tokių šalių atsidūrė ir Lietuva, kartu su Kroatija, Čekija, Bulgarija, Rumunija ir Graikija.Šiose šalyse nuo 6-29% apklaustųjų gyventojų tikino buvę nors kartą paprašyti duoti kyšį ar to iš jų buvo tikimasi per pastaruosius 12 mėnesių.Korupcijos dydžiu taip pat išsiskiria Lenkija, Slovakija ir Vengrija. Pasak ataskaitos, labiausiai korupcija čia įsigalėjusi sveikatos sektoriuje.Ponia Malmstroem teigia, kad korupcija griauna pasitikėjimą demokratija ir atima lėšas iš legalios ekonomikos. Be to, komisarės nuomone, norint pažaboti korupciją, reiktų didesnio politikų įsitraukimo.Kaip teigia BBC, tyrimo vykdymas nebuvo sklandus. Jo išvadų pristatymas buvo atidėtas ne vieną mėnesį, o kai kurios šalys kritiškai vertino EK kišimąsi į sritis, kurios nelaikomos įeinančiomis į jos kompetenciją.ES veikia kovos su sukčiavimu agentūra „Olaf“, tačiau jos ištekliai riboti. Pabrėžiama, kad pernai šios institucijos biudžetas siekė 23,5 mln. EUR.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku