„Techsis“ dėl renovacijos plės statybos darbus

Publikuota: 2014-02-05
Atnaujinta 2015-06-01 13:02
 

Statybos ir projektavimo darbų įmonė „Techsis“ pernai skaičiavo didesnį pelną, bet bendrovės pajamos mažėjo. Įmonė šiemet tikisi plėsti savo atliekamus statybos darbus ir dalyvauti renovacijos konkursuose.

Bendrovės pardavimo pajamos pernai mažėjo 19,6%, nuo 9,269 mln. Lt iki 7,452 mln. Lt. Tačiau pelnas augo nuo 116.725 Lt iki 155.172 Lt.Pasak Algirdo Birkanto, bendrovės vadovo, 2012 m. pelną mažino patirti nuostoliai dirbant su restruktūrizuojamomis bendrovėmis, o 2013 m. tokių problemų buvo išvengta.„2012 m. dirbdami su reorganizuojama „Žemda“ patyrėme nuostolių, dėl to sumažėjo pelnas. Turėjome sutartį su „Žemda“, kurią laidavo „Šiaulių plento grupei“ priklausanti „Grundolita“. Atlikome darbus, pasirašėme atliktų darbų aktus, o tuo metu „Žemda“ paskelbė restruktūrizaciją. Taip mes atsidūrėme kreditorių eilėje ir neaišku, ar atgausime tuos pinigus. Galiausiai per tą laiką, kol bylinėjomės su „Žemda“, „Grundolita“ irgi paskelbė restruktūrizaciją“, - aiškino p. Birkantas.Jo teigimu, pajamos pernai mažėjo, nes bendrovė laimėjo mažiau konkursų.„Didžiąją dalį objektų gauname per struktūrinius fondus, o 2007-2013 m. struktūrinių fondų programa baigėsi. Naujos programos biudžetas nėra patvirtintas, dar nėra aišku, kuria kryptimi bus daugiau finansuojama“, - sakė vadovas.70% UAB „Techsis“ darbų apima inžineriniai tinklai, t.y. vandentiekio, nuotekų šalinimo tinklai, elektros (žemos įtampos), elektroninių ryšių infrastruktūra. Bendrovė stengiasi dirbti 100 km atstumu nuo Telšių, taip siekiant sumažinti transportavimo išlaidas.Ponas Birkantas sako, kad šiemet apyvartą tikisi išlaikyti tokią pačią kaip 2013 m., tačiau pelną planuojama šiek tiek padidinti. Pernai darbuotojų skaičius išaugo nuo 78 iki 83, tačiau 2014 m. jo nenumatoma didinti.„Šiemet planuojame plėsti statybos veiklą ir dalyvauti renovacijos ir aplinkos gerinimo konkursuose. Tačiau kol kas sutarčių dėl renovacijos neturime, kol kas dalyvavome tik keliuose konkursuose“, - teigė p. Birkantas, apgailestaudamas, kad renovacijos konkursų kainos yra labai mažos.Anot jo, bendrovė dėl pasirengusių darbuotojų stygiaus per metus yra pajėgi renovuoti 2-3 namus.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku