Premjeras dar neatsako, kiek brangins alkoholį

Publikuota: 2014-02-05
Atnaujinta 2015-06-01 11:26
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Vyriausybės vadovas tvirtina, kad dar skaičiuojama, kiek nuo šių metų rudens bus keliami akcizai alkoholiui. Esą tai Lietuvoje būtina daryti, nes gretimose Europos Sąjungos valstybėse analogiški akcizai yra didesni.

Trečiadienį Algirdas Butkevičius, ministras pirmininkas, žurnalistų paklaustas, ar jau yra žinoma, kiek bus didinami svaigalų akcizai, atsakė neigiamai.„Dar vyksta diskusija ir skaičiavimai. Finansų ministerija turi pateikti įvairias alternatyvas, iš kurių rinksimės Vyriausybėje, atsižvelgdami į įvairias aplinkybes“, – sakė premjeras.Anot jo, jau yra išanalizuota, kokie akcizai alkoholiui yra taikomi Lietuvoje, kokie – gretimose ES valstybėse. „Tenka pastebėti, kad su akcizų dydžiais išsiskiriam ir jie yra mažesni nei kitur“, – tikino p. Butkevičius.Jis atsisakė spėlioti, kiek konkrečiai gali padidėti akcizai, tik patvirtino, kad jau yra priimtas politinis sutarimas dėl būtinybės juos kelti. Tokiu būdu, Vyriausybės vadovo teigimu, bus įmanoma sumažinti alkoholio suvartojimą.Premjeras atkreipė dėmesį, kad alkoholio suvartojimas Lietuvoje didėja, nors akcizų surinkimas – ne. „Vadinasi, didėja kontrabanda. Tai dar viena problema, kurią būtina spręsti, ir kuriai Vyriausybė skiria ypatingą dėmesį. Kalbame apie priemones, kaip suvaldyti akcizinių prekių kontrabandą. Per šį mėnesį, galbūt netgi kiek greičiau turėtų būti pateikti konkretūs pasiūlymai, ką galima daryti šioje srityje. Pavyzdžiui, žadame sustiprinti banderolių kontrolę. Turime išsiaiškinti, dėl kokių institucijų kaltės užsivilkino naujo pavyzdžio banderolių įdiegimas. Be to, yra išsiaiškintas nemenkas kiekis banderolių su tuo pačiu numeriu. Tai reikia ištirti ir priežastis pašalinti“, – teigė Vyriausybės vadovas.Jis tikisi, kad aktyvesnės kovos su kontrabanda priemonės, kurių bus imtasi artimiausiu metu, leis padidinti biudžeto įplaukas ir tokiu būdu surinkti papildomas lėšas, reikalingas kompensuoti per sunkmetį sumažintas senatvės pensijas.Anksčiau valdantieji politikai minėjo sutarę, kad šiam tikslui iki 20% padidins alkoholinių gėrimų akcizus. Esą padidinimas įsigaliotų šių metų rudenį.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku