Pakeitė šernų medžiojimo taisykles

Publikuota: 2014-02-05
Atnaujinta 2015-06-01 11:24
„Verslo žinios“

Dėl kiaulių maro grėsmės pakeistos medžioklės taisyklės. Šernų medžioklės varant sezoną pratęstas iki kovo 1 d.

Tokį medžioklės būdą iki kovo 1 d. bus galima taikyti tik ne kiaulių maro grėsmės zonoje esančiuose rajonuose.Minėti medžioklės taisyklių pakeitimai negalios Lazdijų, Alytaus, Druskininkų, Varėnos, Trakų ir Šalčininkų rajonuose, kuriuose dėl nustatytų maro atvejų paskelbta ekstremali situacija

Pasak ministerijos, medžioklė varant – efektyvus medžioklės būdas, tačiau jis ribojamas dėl aplinkosauginių motyvų.
Taip pat pakeistos medžioklės taisyklių nuostatos saugomose teritorijose ir žuvininkystės tvenkinių teritorijose. Medžioti rezervatuose būdavo griežtai draudžiama, tačiau, siekiant įvykdyti VMVT reikalavimus sureguliuoti šernų populiaciją, tapo būtina laikinai leisti organizuoti medžiokles ir saugomose teritorijose, aiškina Aplinkos ministerija.
Medžiotojams taip pat suteikta teisė, telefonu suderinus su saugomos teritorijos direkcijos atstovu, persekioti sužeistą šerną, įbėgusį į saugomą teritoriją. Taip pat leista jaukinti ir vilioti šernus, siekiant juos sumedžioti, gamtinių rezervatų buferinės apsaugos zonoje.
Žuvininkystės tvenkinių teritorijoje anksčiau buvo leidžiama medžioti tik smulkiąją fauną. Nuo šiol medžioti galima ir šernus.
Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba įpareigota valstybinių gamtinių rezervatų ir valstybinių parkų direkcijas paskirti asmenį sužeistų gyvūnų paieškos priežiūrai valstybinio gamtinio rezervato teritorijoje.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku