Lombardams nebeleis dirbti naktimis

Publikuota: 2014-02-05
Atnaujinta 2015-06-01 13:17
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Vyriausybė linkusi pritarti Seimo siūlymui riboti lombardų darbą nuo 8 iki 19 val., bet siūlo imtis ir papildomų priemonių, kad būtų pažabotas vogtų daiktų realizavimas lombarduose.

Manoma, kad jei lombardai nedirbs kiaurą parą, policijos pareigūnai turės daugiau galimybių išsiaiškinti nusikaltėlius.Bet Vyriausybė atkreipia dėmesį į tai, kad Seimas neteisingai vertina, jog toks draudimas neturės įtakos verslo sąlygoms ir plėtrai - darbo laiko ribojimas yra didelis ūkio subjektų ūkinės komercinės veiklos suvaržymas.„Aiškinamajame rašte neįvertinta šio pasiūlymo atitiktis proporcingumo principui, reikalaujančiam, kad pasirinkta priemonė būtų tinkama ir proporcinga siekiamiems tikslams, t. y. nebūtų griežtesnė už tą, kuri būtina tikslui pasiekti, ir kuo mažiau ribotų asmenų teises“, - nurodo specialistai.Ūkinės veiklos laisvė gali būti suvaržoma tik laikantis pagrindinių principų - tai daroma įstatymu, nustačius, kad ribojimai yra būtini siekiant apsaugoti kitų asmenų teises bei laisves, kad ribojimais nebūtų paneigta teisių ir laisvių prigimtis bei laikantis proporcingumo principo.„Nusikalstamu būdu įgyto turto randama ir dienos metu veikiančiuose lombarduose. Todėl vien tik siūlomas lombardų darbo laiko reglamentavimas neužtikrins siekiamų tikslų. Nusikalstamu būdu įgyto turto realizavimo lombarduose problema turėtų būti sprendžiama kompleksinėmis priemonėmis – nustatant papildomus reikalavimus įkeičiant daiktus lombarduose, kuriant lombardų bendradarbiavimo su teisėsaugos institucijomis sistemą bei numatant priemones, kurios leistų vykdyti nusikalstamu būdu įgyto turto realizavimo lombarduose prevenciją“, - siūlo Vyriausybė.Papildžius Civilinį kodeksą lombardo paslaugas teikiantis ūkio subjektas savo veiklą galės vykdyti nuo 8 val. iki 19 val.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku